mail() oraz obsługa błędów

0

Witam. Zacząłem (próbuję ;p) pisać stronę rozrywkową taką jak demotywatory czy kwejk. Nie używam żadnego frameworka. Mam kilka pytań:

  1. nie stworzyłem własnej obsługi błędów tak jak powinienem, tak jakby robię to prymitywnie (o ile wgl to jest jakaś obsługa błędów) - przy funkcjach mysql: mysql_connect, mysql_select_db, mysql_query, mysql_real_escape_string pododawałem kod: or die('Blad bazy danych') // bez mysql_error() Czy robię duży błąd tak postępując? Powinienem własną obsługę błędów zrobić tak jak to powinno być: try i catch ? Wydaje mi się, że dużo błędów oprócz mysql i funkcji mail nie będzie. Nie mam normalnej obsługi błędów, czy to źle dla bezpieczeństwa witryny i w ogóle, że wyświetli Warning z "or die" z podaną lokalizacją pliku, numerem linijki, jakimiś tam danymi mysql np. nazwą bazy danych, itp?
  2. Dlaczego funkcja mail() nie wysyła mi emaili na pocztę: wp, interia, gmail ? Taki błąd wywala: mail() [function.mail]: SMTP server response: 550 Invalid recipient: adres email podany przy rejestracji Na moją pocztę na domenie której używałem niedawno, wiadomość dochodzi. Bez programu Free SMTP Server nie pójdzie nigdzie email.

Proszę o pomoc.

0

Nie używaj funkcji mail. Skorzystaj z biblioteki phpMailer.

Nie korystaj z funkcji mysql_* - to przestarzałe i łatwiej z tym o dziurę. Użyj klasy PDO. Dobrze napisany kod nigdy nie wywali błędu MySQL (chyba, że wykorzystasz limit połączeń).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1