Code Igniter + Flickr upload i usuwanie zdjeć

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-26 19:08
0

Witam mam duży problem z napisaniem własnie tych funkcji podanych w tytule.
Nie wiem jak sie z autoryzowac w flickr aby moc usuwac zdjecie, macie może jakies przykłądy jak to zrobic bądz propozycje gotowych rozwiazan, sprawa dość pilna.

Pozostało 580 znaków

2011-08-28 23:13
0

Możesz rozjaśnić sprawę?

  1. Z tego co rozumiem, masz stronkę napisaną na Code Igniter, która jest połączona z flickr i wyświetlane są na niej zdjęcia. Chciałbyś dodać do tego możliwość dodawania zdjęć i usuwania z Twojego profilu na flickr po autoryzacji na stronie. ( najbardziej prawdopodobne )

RE:
Niestety nie jestem obeznany z tym FW tak jak z Symfony, ale pewnie będzie podobnie. Nie jestem pewien czy istnieje taka, możliwość. Prawdopodobnie nawet po napisaniu skryptu wykonującego akcję flickr (co w sumie i tak wiąże się z rozpracowaniem external urls na flickr XD, ogarnięciem id, nazw obiektów, wykonywanych akcji etc. ) to wykryłoby Ci atak (choćby csrf - invalid token ). Najlepiej byłoby znaleźć albo nawet spróbować uzyskać od adminów informację, czy nie ma czegoś w stylu pluginu z logowaniem za pośrednictwem innej strony. No i wreszcie możesz wykorzystać iframe. Do niego trochę javaScriptu i nikt się nie pozna. Później dajesz jakąś sprytną akcję na kliknięcie, żeby zrobiło Ci redirect iframe'a na stronę z danym albumem i tam już sobie usuwasz.

PS: Strona logowania idealnie nadaje się pod iframe

  1. Widziałeś fajne możliwości flickra, ale nie ogarniasz jak się zarejestrować, żeby móc korzystać albo zarejestrowałeś się i nie wiesz jak to robić :'| ( raczej z góry wykluczam )

RE:
Zlituj się i napisz to w dziale newbie chociaż.

  1. Zarejestrowałeś się na flickr, ale nie da się usuwać zdjęć innych użytkowników, więc chcesz napisać zabójczy skrypt, który będzie na to pozwalał i zdominujesz nim portal przez zastraszanie milionów użytkowników <demoniczny śmiech> ( dość często mam takie problemy ;p )

RE:
Nie jestem aż tak pro ale jak znajdziesz dalszą część programu który ja napisałem to się zgłoś XD

class Destroyer ()
{
  public function DestroyThePortalUser ($portalName, $userName)
  {
      $user = new User();
      $user = UserQuery::create()->getFromPortal($portalName)->filterByName($userName)->findOne();
 
      if ($user->isValidUser())
      {
         UserDestroy($user);
      }
  }
 
  protected function UserDestroy ($user)
  {
      foreach ($user->getPhotos() as $photo)
      {
         $photo->setImage(null);
         $photo->save();
      }
  }
}

Ale był ubaw ... :D

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0