[PHP] Wczytanie i edycja pliku txt po bicie

0

Jak w temacie, czy jest możliwość wczytania pliku tekstowego bit po bicie? albo jakaś funkcja która go zmieni o jeden bit gdziekolwiek? np zmieni pierwszy bit pliku tekstowego?
Bo mam takie małe zadanko prze-edytować plik tekstowy zmieniając jeden jego bit, i spróbować potem zakodować jego treść jakimś algorytmem i porównać z zakodowaną treścią z niezmienionego pliku? I nie wiem w zasadzie czy jest taka możliwość... Jak to zrobić, czy się da?

Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam :)

0

AFAIK, nie da się bezpośrednio. W najlepszym wypadku, gotowe funkcje operują na bajtach.

Rozumiem, że masz polecenie, by zmienić n-ty bajt w pliku? Przelicz sobie tę liczbę n na dwie liczby: numer bajtu i numer bitu w bajcie. Bajt ma osiem bitów, więc numer bitu będzie w zakresie [0..7]. Wystarczy użyć dzielenia całkowitego/operatora modulo.

Wczytaj sobie bajt o danym numerze, zmodyfikuj go zmieniając bit o odpowiednim numerze (kłaniają się operatory bitowe). Następnie uaktualnij ten jeden bajt w pliku.

0

Szczerze, nie rozumiem po co zadawać ludziom takie idiotyczne zadania jak na PHP... Do czego mu sie to w życiu przyda jak zmienić Nty bit pliku tekstowego w PHP? :O

0

no mam algorytm kodowania w PHP zrobiony bo tak sobie wybrałem bo mi się tak chciało :P i potem dowiedziałem się ze muszę zrobić jeszcze zmianę bitu, nie musi to w zasadzie być plik tylko może to być zmiana bitu w znaku kodowanego ciągu który wpisuje w inpucie no i tak wypadło ze chce to jakoś w PHP ogarnąć wiec pytam się czy takie coś jest możliwe :)

pomyślę nad propozycją @bswierczynski, a może macie jeszcze jakieś inne podpowiedzi?

1

http://php.net/manual/en/language.operators.bitwise.php

Komentarze też przeczytaj i będziesz wiedział wszystko, czego potrzeba. A jak nie to googluj do skutku :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0