Wątek przeniesiony 2023-05-18 14:11 z C/C++ przez kq.

Pomoc w podłączeniu bazy danych MySQL pod program w języku C.

0

Poszukuje osoby, która pomoże mi podłączyć prosty program w C (projekt na studia - wypożyczalnia samochodów) pod bazę danych MySQL. Oczywiście odpłatnie.

0

Mam przekonanie, że przepisać studencką wypożyczalnię samochodów w dowolnym innym współczesnym języku jest 10x prościej (Python, command line Java, C# - 1 wieczór) niż w taki sposób projekt "przecież tylko dokończyć". Wybraliście język, który się nie nadaje.

W dowolnym środowisku C++ posiadającym drivery dwa-trzy wieczory, zwykle to będzie GUI, ale może sie da wymiksować z GUI do linii komendy.

1

ja wtrącę swoje kilka groszy
https://mariadb.com/kb/en/mariadb-connector-c/
ogólnie siedzę w MariaDB ale pod czystym C nie łączyłem bazy ale connector dla C jest...

4

Lepiej jest unikać pracy ze studentami. ;-)
Bo goni ich termin i nie maja pieniędzy.

0

A teraz męczę się kilka tygodni nad podpięciem programu do MySQL, którego nie miałem w szkole średniej

MySQL to nie jest duży problem. Pehapowcy w jeden wieczór instalują, w drugi używają jakis kwerend, swoich czy pozyskanych w necie.

Problem to język, a przy okazji wielka szkoda że edukacja cie wsadziła w JEDEN język. Nawet człowiek zmuszony do jakiegoś jezyka, ale majacy żywe odniesienia w innym, w tym wymuszonym kombinuje inaczej, lepiej, bo szerzej widzi.

@ Everybody
Oczywiscie że jest oficjalna biblioteka do C.
Nawet czytałem dokumentację wczoraj, nie rzuca na kolana kogoś kto w C jest dobrze zakorzeniony, używał jakis profesjonalnych API wczesniej. Nie jest jakoś bardzo odległa filozofią od starej biblioteki standardowej PHP, tylko poprawka na jezyk znacznie mniej ekspresyjny i bardziej wymagający dbania o detale. *) itd... Przykładów poza oficjalną dokumentacją zero (szukałem chwilę) , bo nikt nie używa.
Klientowi na wstępnej ofercie bym wpisał 20h

*) brak płynności w C np binarnych danych to problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1