Delphi 2005 Personal a sprzedawanie programów

0

Witam. Jak wiadomo licencje Delphi "Personal" wykluczają sprzedawanie swoich programów, jednak wyjątkiem jest Delphi 2005 Personal, które umożliwia komercyjne zastosowanie dla osób prywatnych. Mogę więc sprzedawać swoje programy (znaczy poukładane klocki :) nie uważam się za wielkiego programistę, ale skopcił mi sie dysk i trza jakoś zarobić na nowy :)) Mam jednak wątpliwości... Chcę napisać (wyskładać z klocków :P) program który będzie między innymi korzystał z pakietu INDY (www.indyproject.org). I tutaj moje pytanie - jest to pakiet Open Source, ale w ich licencji nie mogłem się doczytać o komercyjnym zastosowaniu - czy jeśli wykorzystam w moim programie klocki z tego pakietu nadal będę go mógł sprzedawać, czy program będzie musiał pozostać darmowy? Bardzo zależałoby mi na szybkiej i możliwie jasnej odpowiedzi :) Z góry dzięki [browar]

0

Indy pozwala na wykorzystanie komercyjne. Jedyne, czego chcą, to poinformowanie użytkowników (na przykład w okienku "O programie"), że wykorzystujesz komponenty i biblioteki INDY.

Jednak pamiętaj jedną rzecz - poukładanie klocków na formatce nie wystarczy, by mieć program. Mało tego - to dopiero sam początek.

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Jednak pamiętaj jedną rzecz - poukładanie klocków na formatce nie wystarczy, by mieć program. Mało tego - to dopiero sam początek.

ja nie zaczynam od "układania klocków". Pierw projekt, później rozpisanie klas, a klocki dopiero na sam koniec ;-P
Ale na początku nauki programowanie, tez pierwsze co to układałem klocki. :-D

Sorry za offtop [browar]

0

Wiem, że klocki to nie wszystko :) Dzięki za szybką i wyczerpującą temat odpowiedź :)

0

Jako, że temat wyczerpany, to pozwolę sobie pooftopić jeszcze chwilę ;) :
Nie miałem na myśli, że należy zaczynać od układania klocków - to, czy robi się to na początku, w środku, czy na końcu, zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji programisty. Miałem na myśli fakt, że jest to tylko niewielki fragment procesu programowania.

0

Mam podobne pytanie jak K1ll3r, lecz korzystam z LMD Tools 7... Czy też mogę handlować tymi programami?

Aha, zapomniałem dodać - Special Edition :P Sorki ze podnoszę stary topic, ale to tu chyba pasuje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0