Wątpliwości n/t matury

0

Witajcie. Jestem uczniem II klasy LO, i jak dobrze pójdzie, za 1,5 roku mam zamiar pisać maturę z informatyki. Najwyższy czas, żeby coś zacząć robić w tym kierunku, by ją zdać :) Mam kilka pytań w związku z tym

 1. Znam php- z tego co wiem, matury z php nie można pisać (return true || return false :P )
  2.Języki, których na bank można pisać to pascal, c i c++. Który jest najpodobniejszy do php ?( z tego co wiem to c i c++).
  Nie lubię ludziom truć d**y, więc przydałby się jakiś dobry manual (jak php.net :P ) - o społeczność się nie martwię, bo wiem, że choćby na tym forum ją znajdę.
 2. Który język jest "przyszłościowy" (chodzi mi o studia, nie o to, co ja z tym językiem później zrobię)- nigdy nie interesowałem się językami kompilowalnymi, więc mam troszkę stereotypową opinię o tych językach:
  Pascal- stare, nic nie warte coś, potrzebne nie wiadomo komu i nie wiadomo po co.
  C- Ojciec wszystkich języków -znając c łatwo połapiesz się w jakimkolwiek innym języku
  C++- podobny do C, choć ciut łatiwejszy ?
  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
0

1) matura z infy jest bez sensu i tego sie trzymaj
2) to jest matura z "informatyki"
3) ucz sie lepiej narzedzi biurowych
4) pamietaj ze to oceniaja nauczyciele, a z tego co ja wiem jest tak ze jezeli oni czegos nie rozumieja w twoim rozwiazaniu to jest be
5) zdaje infe w tym roku ale z innych powodow ;D

0

to, że matura z infy jest bez sensu to wiem. Natomiast co do nauki programów biurowch to bym się kłócił- przeglądam przykładowe zadania z matury i nie ma tam zadań "napisz w wordzie pogrubionym tekstem... :P " :D

0

Chodziło mu o programy : Excel, Access matura prawie w całości ( praktyczna ) się na nich opiera. Wiem bo pisałem w tym roku maturę z infy ;p

0

Powiedz lepiej na jakie studia chcesz się dostać.

U nas na polibudzie w gliwicach na informatyce jedzie się po kolei semetrami pascal, c, c++, c++ bardziej zaawansowane. Do tego powrót do pascala jest przy analizie algorytmów i podstawach informatyki. Którego się uczyć? Pascal jest najprostszy i jednocześnie (dla mnie) najgorszy. C i C++ mają większe możliwości, ale są nieco trudniejsze. Poza tym nie wiem po co ci ta matura z infy, ale skoro chcesz ją pisać to pewnie jest warunkiem przy rekrutacji na jakieś studia, jeśli nie, to olej i naucz się dobrze maty, bo na tym polega 1 rok studiów informatycznych, żeby nie wylecieć na macie...

0

Tak jak mówił cepa: bez sensu, lepiej poucz się matmy (ew. fizyki, zależy jaką uczelnie/kierunek wybierasz ;])

 1. nie da sie.
 2. c++ jest najbardziej podobne, chociaż i tak baaardzo różne. Łatwiej na pewno przenieść się z cpp na php niż odwrotnie :p/
 3. Jeśli chodzi o studia, to zależy od uczelni. Np. w Krakowie zarówno na AGH jak i na UJ pascal będzie Ci potrzebny (co prawda tylko na początku :p). C++ raczej jest wszędzie potrzebne.
0

wowo - widzisz, Ty dla mnie będziesz najlepszym źródłem informacji. Jestem z Zabrza i również planuję iść na polibudę do gliwic. Co zdawałeś z matury (zdawałeś "nową" czy "starą" maturę? ) z czego się obijasz? (tzn co studiujesz :D)

0

No więc tak: zdawałem maturę z matmy (nową), miałem na rekrutacji 71,6 punkta, od 70,5 (0,6rozszerzona + 0,4podstawowa) przyjmowali, czyli byłem 1,1 ponad próg :-D Teraz mam stypendium naukowe, co prawda najniższe, ale zawsze coś, więc z góry gadam że wszystkie matury i punkty rekrutacyjne są niemiarodajne.

Studiuję infę dziennie w Gliwicach, jestem teraz na 2 roku. Jeśli chcesz iść do Gliwic to od razu wybij sobie z głowy maturę z infy, bo tylko stracisz czas. Weź się porządnie za matmę i zdają ją jak najlepiej (w tym roku już podnieśli próg rekrut. do 76 punktów). A drugie to fiza, bo z tego najwięcej ludzi ma warunek po 1 semestrze. I tak jak mówiłem podaruj se maturę z infy, ale naucz się pascala, bo ludzie go nie umiejący płaczą w 1 semestrze. Ja pascala umiałem, ale i tak nie było łatwo, ale 4.5 mam za to, a C nie umiałem, w 2 sem. mnie nauczyli (a raczej sam się nauczyłem) i mam 5.0 z tego :-]

0

Studiuję infę dziennie w Gliwicach, jestem teraz na 2 roku. Jeśli chcesz iść do Gliwic to od razu wybij sobie z głowy maturę z infy, bo tylko stracisz czas. Weź się porządnie za matmę i zdają ją jak najlepiej (w tym roku już podnieśli próg rekrut. do 76 punktów).
To w takim razie co proponujesz jako przedmiot dodatkowy na maturze? matury z fizy zdawac nie bede- tym bardziej, ze jestem na rozszerzonym mat-inf..... W Gliwicach patrza tylko na wyniki matury z maty?

0
krzyzak napisał(a)

Studiuję infę dziennie w Gliwicach, jestem teraz na 2 roku. Jeśli chcesz iść do Gliwic to od razu wybij sobie z głowy maturę z infy, bo tylko stracisz czas. Weź się porządnie za matmę i zdają ją jak najlepiej (w tym roku już podnieśli próg rekrut. do 76 punktów).
To w takim razie co proponujesz jako przedmiot dodatkowy na maturze? matury z fizy zdawac nie bede- tym bardziej, ze jestem na rozszerzonym mat-inf..... W Gliwicach patrza tylko na wyniki matury z maty?

Tylko mata, fizy na maturze nie zdawaj bo po co, ale za to się jej naucz bo będziesz cienko piszczał jak przyjdzie kolos i egzamin u Prof. Dr Hab Inż A. Zastawnego :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0