Informatyka, czy informatyka stosowana

Odpowiedz Nowy wątek
2006-07-27 09:03
0

Startowałem w tym roku na dwa kierunki - informatyka na wydziale elektrycznym PK oraz informatyka stosowana na wydz. inż. metali i informatyki przemysłowej na AGH. Na obydwa chcą mnie przyjąć i mam teraz dylemat co wybrać. Co sądzicie o tych dwóch kierunkach ? Czy lepsza informatyka stosowana rozszerzona o te pare przedmiotów z dziedzin mechaniki, fizyki, automatyki itp. czy lepiej nie zaprzątać sobie nimi głowy i uczyć się "czystej" informatyki. Jak to się ma do późniejszej pracy w zawodzie - czy faktycznie "informatyk stosowany" będzie miał lepiej ?

Pozostało 580 znaków

2006-07-27 09:17
0

nie wiem czym dokladnie roznia sie te kierunki, bo studentem nie jestem, ale IMO zależy co chcesz potem robić. Jeżeli pisać aplikacje użytkowe to po grzyba Ci takie dodatki (mówie troche z mojego punktu widzenia, bo chwilowo nie przepadam za fizyką). Chyba, że te przedmioty są gratis, czyli informatyka + 3przedmioty= inf.stosowana to wtedy by trzeba się zastanowić.
Ja bym sie praca az tak nie sugerowal, IMHO liczy sie pracowitosc (potwierdzona projektami) i animusz, a nie skonczona szkola.


Piszę programy w językach: C, C++, Java, Python, Bash, PHP, SQL.
Przyjmuję zlecenia

Pozostało 580 znaków

2006-07-27 09:26
0

Jeśli lubisz fizykę, mechanikę, itp., to lepiej iść na informatykę stosowaną. Będziesz wtedy miał szansę zostać pracownikiem w jakimś instytucie lub czymś podobnym. Natomiast czysta informatyka da Ci "tylko" szansę na zostanie zawodowym programistą. Ja bym się zdecydował na to pierwsze.


Byłem w KS Ekspercie!
Po szczegóły zapraszam na moją stronę WWW.

Pozostało 580 znaków

2006-07-27 12:03
0

Ja jednak na to drugie. Programiscie nie jest potrzebna wiedza w jaki sposob elektrony sobie przeplywaja czy jak dzialaja obrabiarki (chociaz podstawy tego wszystkiego to chyba na kazdych studiach sa). Jednakze nie chcialbym sie bardziej w to wglebiac, bo ta wiedza w detalach jest mi zbyteczna... a zakuwac nocami by tylko to zaliczyc? Bez sensu...


Senior Full Stack Developer .NET & Angular

Pozostało 580 znaków

2006-07-27 21:58
0

Ja do tematu podejde w inny sposob... Nie polecam Ci Politechniki Krakowskiej - nigdy nie uslyszalem o niej choćby jednego dobrego slowa. Wręcz odwrotnie - w rodzinie moich znajomych był chlopak, bardzo zdolny zreszta, który tam poszedł i przeszedł prawdziwy sajgon... Nie ma tam nadzwyczajnej kadry, a w dodatku nastawieni sa na wywalenie studenta... AGH to renoma i doświadczeni wykładowcy. Nie rezygnuj z tego. Pamiętaj, że zawsze możesz dokształcic sie sam, jeśli uznasz, że jakieś zagadnienie jest Ci niezbedne. Nie istnieje taka uczelnia, która samymi wykładami, ćwiczeniami i egzaminami zrobi z Ciebie programistę. Trzeba wykazać sporo własnej inicjatywy.


Praca jest przekleństwem klasy pijącej.
Oscar Wilde

Pozostało 580 znaków

2006-07-28 00:24
0

Będąc jeszcze w technikum pisałem aplikacje do obliczeń części maszyn (typowe obliczenia wytrzymałościowe). Bardzo to <ort>lubiałem</ort>. Oprogramowywanie maszyn jest jeszcze ciekawsze. Pamiętaj, że bardzo wiele projektów jest niepowtarzalnych. Klient chce mieć progam do obliczania <ort>trajektori </ort>cząstek, bo <ort>niegdzie </ort>nie ma odpowiedniego. Zostajecie wówczas sami, rękawy do góry i mozna uprawiać radosną twórczość. W informie stosowaniej będzie więcej unikatowych problemów. Poniżej link do mojej pracy dyplomowej. Pisana w Borland Pascal 7.0 + Turbo Vision 2.0. Było bosko. 4 miechy pisania i teraz na jej przykładzie kolejne rzesze techników w mojej budzie uczy się, że komputer to nie tylko mp3+avi+jpg.
Poniżej link do programu: Program komputerowy do obliczeń wytrzymałościowych z konstrukcji mechanicznych Jeżeli lubisz mechanikę i programowanie, to wybierz stosowaną.


<span style="color: blue">"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem."
s.p. Marco Pantani
</span>

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0