Wykupywać miejsce po www czy własny serwer?

0

Cześć.

Proszę o Wasze opinie na ten temat:

Chciałbym rozpocząć działalność związną z e-handlem. Zastanawiam sę co się bardziej kalkuluje czy wykupić miejsce na serwerze i płacić abonament + opłatę za dostęp do sieci w biurze czy po prostu samenu zainwestować w mały serwerek i postawić na nim cały serwis?

Jak to się ma do kosztów i jakie są przeciwskazania?

Dzieki

0

Mozna wykupic usluge hostingu, w ktorym masz do dyspozycji caly komputer do ktorego masz dostep z poziomu shella (jestes rootem). Niestety w takich sytuacjach IMHO takze istnieja ograniczenia co do transferu miesiecznego :(

Jednak moim zdaniem i to jest oszczednijsze, gdyz w przypadku wlasnego serwera musisz posiadac bardzo dobre lacze internetowe - jesli takie posiadasz to na twoim miejscu stawialbym wlasny serwer (zalezy takze ile placisz za takie lacze). Szybkosc lacza to juz zalezy od tego jak popularna bedzie twoja strona. Na SDI raczej serwera nie stawiaj :) IMHO optymalne byloby lacze 512 kb/s - 1 Mbit.

0

512 kbit ? Jak dużo osób wejdzie naraz to raczej kiepsko będzie :P

0

Ja mam swój mini-serwerek na łączu 128KB/s, łącze się zapycha już przy 5 osobach.... 512 to zdecydowane minimum, niestety nawet to jest potwornie drogie. Najlepiej zerknij na http://www.home.pl - chyba najlepszy serwer hostingowy w Polsce, nawet nie taki drogi (800zł rocznie za 0,5GB, PHP, MySQL i nieograniczoną ilość kont pocztowych, do tego zniżki w NASKu).

0

Jeśli chodzi o kalkulacje, to raczej sporo opłacalniejsze jest wykupienie miejsca pod serwer. Daje ci to całkiem dobre łącze (trzeba popytać o konkretne serwery, nie warto kupować czegoś co jest na słabym łączu albo często pada) i w biurze SDI spokojnie ci wystarczy. Natomiast jak już kupisz do biura duże (czyt. szybkie) łącze, to bardziej opłaci się postawić własny serwerek, bo do tego wystarczy jakiś 486 (nawet 386 czasem nie będzie za słaby - zależy od "oblężenia" serwera i ilości skryptu, który musi "przerobić"), a taki komputer i za darmo da się wytrzasnąć. Zakładam oczywiście, że biorąc pod uwagę e-handel serwer będzie napakowany skryptami PHP i bazą MySQL, która musi zawierać informacje o klientach, cenach, artykułach itp., zależnie od tego co i komu chcesz sprzedawać. Jeśli będzie to stronka napisana "na stałe" w HTML'u i zawierająca tylko formularze, które wysyłają na twoją skrzynkę pocztową listy z zamówieniami, to możesz se darować i dopracować system. Jest to strasznie "sztywne" i bardzo nielubiane przez potencjalnych klientów. Jeśli chcesz, by klienci spędzali więcej czasu na twojej stronie warto przemyśleć rejestrację użytkowników (klientów) z możliwością ustawiania różnych opcji. Tak jak pisałem, wszystko zależy od towaru i klientów, których oczekujesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1