Ile macie iq wg tego testu?

0

Czekam na oficjalną sesję Mensy, ale od momentu wybuchu pandemii wstrzymali zjazdy. W międzyczasie znalazłem taki test:

https://test.mensa.no

Ile Wam wyszło? Mi 118.

2

ten test jest słaby, każdy może sobie wygenerować wynik jaki chce ;)
kiedyś jak się nim bawiłem to wychodziły mi wyniki od ~140 do ~150

9

Testy na inteligencję mierzą jedynie umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję.

A wyszła mi ładna, okrągła liczba, godna programisty :D

screenshot-20200802221525.png

2

131, ale przy każdym takim teście dostaję coraz wyższy wynik, więc albo staję się geniuszem wraz z wiekiem, albo robiąc jeden test na rok zaczynam nabierać wprawy :D

0

Tym co wyszedł słaby wynik pewnie się nie przyznają ;p
A kto ma powyżej 122 ten wypad z zawodu :D

title

0
Julian_ napisał(a):

Czekam na oficjalną sesję Mensy, ale od momentu wybuchu pandemii wstrzymali zjazdy.

Więc życzę Ci tego czego mi życzyli na teście, czyli trzycyfrowego wyniku :]

1

Jako członek Mensy powiem, że prawdziwy test był bardzo podobny z tym, że według mnie było na nim trochę mniej czasu (ale może to przez to, że pisało się w nieznanym środowisku i trochę mnie to spowolniło). Pamiętam, że na początku prawdziwego testu dawałem sobie dużo czasu na łatwe pytania, a potem musiałem na szybko robić te najtrudniejsze z końca. Także radzę na prawdziwym teście jak te najprostsze robić jak najszybciej, bo tam się nie ma co zastanawiać, a czas się przyda potem.

4

A generalnie, po ch.. mi na to tracić czas?

0

54

5

Na pewnym etapie życia wyrosłam z kultu inteligencji.
Osoby z dużym IQ często są emocjonalnie na poziomie nastolatków. Bardziej cenię mądrość życiową, radzenie sobie z problemami (w przypadku np. programowania), niż genialną błyskotliwość.
Powodzenia w teście, ale poszukaj prawdziwej mądrości gdzie indziej :)

1

Ja mam 92 ale nie wiem jak takie coś ma badać inteligencję

3

screenshot-20200803012836.png

Ale to w ogóle śmieszne, bo nie zauważyłem, że czas tam jakiś leci i zająłem się czymś innym na chwilę, i ostatecznie tylko 31 zadań zrobiłem.
Chyba muszę popracować nad obniżeniem. Niekoniecznie chcę być z jakimś podejrzanym towarzystwem kojarzony.

1

Najpierw mi się nie udało zrobić, bo zabrakło czasu, a za drugim podejściem wyszło niewiele punktów. Głupi test.

2

Za pierwszym razem zatrzymałem się gdzieś na ok. 25:
title

Za drugim razem zatrzymałem się gdzieś na ok. 30:
title

Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak takie testy mają się do programowania. Umiejętność dostrzegania takich schematów przydaje się raczej w bardzo wąskiej dziedzinie it.

1
szarotka napisał(a):

Bardziej cenię mądrość życiową, radzenie sobie z problemami (w przypadku np. programowania)

Takie januszowskie "jestem po zawodówce, ale dużo wiem o życiu" albo "moje technikum to więcej niż twój doktorat, nie zrozumiesz bo za młody jesteś". Sorry, tak mi się skojarzyło :D

0

Dodałem ankietę, żeby ci co się wstydzą wyniku też się nim podzielili.

2

115, ale to się ma tak do inteligencji jak posiadanie papierka z "renomowanej" uczelni. Potwierdza raczej wbicie się w tok rozumowania/działania, które ktoś sobie wymyślił. Myślę, że na inteligencję składa się jednak więcej czynników, być może nawet można by wyróżnić różne rodzaje inteligencji, które niekoniecznie idą w parze i będą potrzebne w innych branżach.

2
olfeusz napisał(a):

115, ale to się ma tak do inteligencji jak posiadanie papierka z "renomowanej" uczelni. Potwierdza raczej wbicie się w tok rozumowania/działania, które ktoś sobie wymyślił. (...)

Ja nie robiłem tych testów online, bo nie chcę żeby mi się zrobiło później przykro :] Pisałem jedynie te papierowe, z czystej ciekawości. Sama Mensa przyznaje, że przy kilkukrotnym podejściu do testu różnice w wynikach bywają, dlatego można podchodzić do testu kilka razy w jakimś odstępie czasu. Ale nie są to różnice znaczące.

Co do "papierka" który nic nie daje, właściwie się zgadzam, wynik testu nic nie daje. Ktoś może mieć IQ 200 ale być leniem śmierdzącym, albo emocjonalnym niedorowzojem i w życiu lekko mieć nie będzie, a często tacy się trafiają z wysokim IQ. Poza tym, tutaj nie każdy się zgodzi, ale antropologicznie rzecz ujmując, najatrakcyjniejszymi partnerami, życiowymi, jak i zawodowymi pewnie, są "średniacy".

W pracy niekoniecznie się pochwalisz wysokim IQ, bo będziesz potencjalnym zagrożeniem w wyścigu szczurów dla szefów, kolegów. Dzieci statystycznie dziedziczą najczęściej IQ matek, bo najwięcej czasu z nimi spędzają. Jak się dowiesz o wysokim IQ, to możesz zacząć patrzeć na świat zupełnie inaczej, a prawda jest taka, że świat ma głęboko w Marjańskim Rowie Twoje IQ. Liczą się czyny, a nie potencjał.

Więc wynik powyżej średniej w niczym nikomu nie pomoże, a może nawet zaszkodzić. Nie zgodzę się jedynie z tym, że testy niczego nie mierzą. Masz tam przecież zadania w których musisz znaleźć zależności między obrazkami. A czasami w życiu, szczególnie w naukach ścisłych, warto umieć łączyć ze sobą kropki.

1
bakunet napisał(a):

Więc wynik powyżej średniej w niczym nikomu nie pomoże, a może nawet zaszkodzić. Nie zgodzę się jedynie z tym, że testy niczego nie mierzą. Masz tam przecież zadania w których musisz znaleźć zależności między obrazkami. A czasami w życiu, szczególnie w naukach ścisłych, warto umieć łączyć ze sobą kropki.

Oczywiście, że mierzy pewną umiejętność, ale nic oprócz tego. Ewentualnie jakieś wspomagające taki proces myślenia cechy. I później taka Mensa może pomóc skojarzyć ludzi o podobnym toku myślenia. Przypuszczam również, że taka grupa może się dzięki temu dobrze czuć w swoim towarzystwie, dogadywać, mieć wspólne tematy do rozmów. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Sam lubię sobie od czasu do czasu taki test rozwiązać, ale nie przywiązuje do tego większej wagi zwłaszcza kiedy człowiek zda sobie sprawę, że codzienność jest dużo bardziej szara niż takie czarno-białe testy.

2
olfeusz napisał(a):

Przypuszczam również, że taka grupa może się dzięki temu dobrze czuć w swoim towarzystwie, dogadywać, mieć wspólne tematy do rozmów.

Ale jakie właściwie? O wyszukiwaniu wzorców wśród figur geometrycznych narysowanych w tablicy 3x3?

0

Nie wiem, mam za niskie IQ, które mnie nie kwalifikuje (o ile granicą jest 130, nie sprawdzałem). To tylko taka moja hipoteza rzucona w pustkę. Być może błędna.

1

@Julian_: zrobiłam specjalnie dla ciebie.
screenshot-20200803102741.png

2

A tam mensa, komu to potrzebne?

pdk.png

0

Ja pamiętam kiedyś rozwiązywałem na odpierdziel na luzie i miałem fajny wynik, a potem się przyłożyłem i wyszło 104 :D

2

Ten sam test ktoś wrzucał rok temu: Test mensa, IQ

Rok temu było 138, teraz jest 142, odczucia mam podobne jak @Afish :D

albo staję się geniuszem wraz z wiekiem, albo robiąc jeden test na rok zaczynam nabierać wprawy

... ewentualnie w grę wchodzi jeszcze jakiś bonus za mgr :]

2

Na pewno robiąc cyklicznie testy na inteligencje ćwiczy się umiejętność rozwiązywania tych schematów. I dalej mając programistę i mechanika jest większa szansa, że programista cyklicznie robi testy IQ niż mechanik, tym samym polepszając swoje wyniki za każdym razem. Jak dla mnie niemiarodajna metoda.

1

screenshot-20200803111947.png

Kiedyś robiłem i było 131, ale to i tak tylko taka ciekawostka bez przełożenia na rzeczywistość.

2

Bez jaj, szybka próba losowa i wyszło mi że wynik jest poza skalą i potrzebują więcej pomiarów. I teraz nie wiem czy jestem po prostu tak bezdennie głupi czy tak wyjątkowo błyskotliwy :(

0

Dobra, co za mądrala wybrała opcję z wynikiem 160+? xD

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1