Wątek przeniesiony 2020-04-14 18:40 z Nietuzinkowe tematy przez somekind.

Node vs Reszta świata

0

Cześć, tak mnie naszła w sumie refleksja ostatnio, że NodeJS to (w skali trudności rozgrywki w FIFE) poziom między amatorem a początkującym. Tęsknie za projektami w Javie czy w C#, chociaż nie wiem czy się nie rozleniwiłem za bardzo przez node'a i dałbym rade tak samo szybko pisać te wszystkie crudy i ankiety jak wcześniej. Czy nie uważacie, że programowanie w NodeJS to zbyt niski próg wejścia dla początkujących a sam node rozleniwia starych klepaczy kodu?

4

Czemu niby NodeJS ma niższy próg wejścia niż np. C#?

1

Node.js jest wybawieniem dla ludzi mających problem z pisaniem CRUDów?

0

Los się do Ciebie uśmiecha, masz kontrolę nad tym co robisz :D i jeszcze Ci źle! OMG!

2

Jeśli dobrze zrozumiałem twój post, to z jednej strony chwalisz Node za to, że się w nim robi szybko i łatwo rzeczy, a z drugiej strony tęsknisz za projektami w Javie i C#, które uważasz za mniej produktywne czy przyjazne programistom technologie? (tęsknisz do spadku produktywności?)

Jeśli brak ci wyzwań, to czemu nie nauczyć się czegoś "poza językiem"? Backend to nie tylko język programowania (JavaScript vs. Java vs. C# vs. jeszcze inny język), ale cała masa różnych innych rzeczy.

programowanie w NodeJS to zbyt niski próg wejścia

Dlaczego niski próg wejścia? Myślę, że nie tak wcale niski, bo asynchroniczność(nawet z async/await - i tak trzeba najpierw rozumieć, jak to działa), słabo rozwinięty ekosystem, dziwaczne frameworki (chyba, że coś się zmieniło teraz, dawno nie pisałem w Node backendu. Ale kiedys pisałem we frameworku Express i było to dość nietypowe i polegało na klejeniu z 10 różnych mniejszych paczek, gdzie trzeba było ściągnąć osobną paczkę nawet do tego, żeby odczytać dane z requesta POST czy każdą jedną głupotę), konieczność ogarnięcia streamów, socketów itp.

2

że jak? Mnie wkurw brał jak miałem w nodzie napisać coś więcej niż mikroservis, w nodzie robi się wszystko z 50% dłużej niż w php :D Jak dla mnie to ty tytan pracy jesteś, że w tym piszesz crudy :D

0

Node zasyfił mi macOS, jego pakiety były zainfekowane, do tego to badziewie jest strasznie niestabilne. Czytałam, ze jest wiele ataków przez pip i rvm w Ruby i Pythonie, trzeba uważać na pakiety tych skryptowych języków.

0
robocop napisał(a):

Node zasyfił mi macOS, jego pakiety były zainfekowane, do tego to badziewie jest strasznie niestabilne. Czytałam, ze jest wiele ataków przez pip i npm w Ruby i Pythonie, trzeba uważać na pakiety tych skryptowych języków.

przecież npm nie jest do języka Ruby

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0