Program wykonujący czynności w przeglądarce internetowej

0

Cześć ;)
To mój pierwszy post na tym forum i już na samym wstępie dodam że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o tematykę programowania. Całe moje doświadczenie to wykonanie kilku małych narzędzi w VBA działających na excelu.
Od pewnego czasu w pracy borykam się z problemem odnośnie wykonywania powtarzalnych czynności w platformie która wyświetlana jest w przeglądarce internetowej. Kilka zakładek, okienko do wpisania numerów, pola do zaznaczenia itp.
Niestety moja wiedza jest nikła i poszukuje dobrej rady (nakierowania). Za pomocą jakich języków/narzędzi można wykonać program który będzie wstanie wprowadzać tam określony numer, zaznaczać odpowiednie pola i wysyłać formularz. (Wiem że w VBA można robić takie rzeczy jednak platforma ta ma chyba nieco bardziej skomplikowane obiekty(?). Poza tym szukam czegoś bardziej (jak by to nie zabrzmiało) konkretnego.)
Nie ukrywam że tematyka ułatwiania sobie życia bardzo mi się podoba i jestem gotowy poświecić temu trochę swojego czasu, dlatego fajnie byłoby gdyby język którego trzeba się nauczyć mógł zostać wykorzystany również do innych celów.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S Wiem że łatwe to nie będzie ;)

1

wg mnie AutoIt spokojnie da sobie z tym radę

1

Za pomocą skryptozakładek możesz wykonywać określone operacje na stronach po ich naciśnięciu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skryptozak%C5%82adka

Wtyczka Greasemonkey pozwala na zdefiniowanie operacji wykonywanych domyślnie na konkretnych stronach podstronach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Greasemonkey

W obu przypadkach piszesz w javascripcie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0