Programowa zmiana taba w przeglądarce internetowej

0

Witam

Mam nietuzinkowy problem, który spodziewam się nie ma rozwiązania. Muszę w jakiś sposób móc zmienić taba w przeglądarce na konkretny, który chce. Oczywiście jeżeli przeglądarka jest zminimalizowana to najlepiej aby pierw ją zmaksymalizować.

Problem wydaje mi się nie do przeskoczenia - byłaby to dość solidna dziura w zabezpieczeniach ale może ktoś coś wymyśli.

Jest pełna dowolność w technologi: WINAPI, inne magiczne dllki czy wręcz od drugiej strony: javaScripty czy aplety jakieś.

Myślałem tez nad możliwością napisania pluginu do przeglądarki, który mgółby mi dopomóc w zadaniu.

Zadanie jest legalne - przełożeni wymyślili ze fajnie by było gdyby były chmurki w Systray i po naciśnięciu leci do odpowiedniego okna/taba przegladarki.

Rzucam myśl - może ktoś dopomoże.

Pozdrawiam

0

Która przeglądarka?

ps. dlaczego miałaby to być dziura w zabezpieczeniach? Jeżeli masz prawa administratora w systemie operacyjnym to z każdym procesem możesz robić co chcesz. Chociażby zainstalować plugin, który pomoże ci zrobić to co chcesz albo nawet w ostateczności modyfikować pamięć procesu.

0

Przeglądarka: wszystkie. Ale jakby mi sie udało IE i powiedzmy Chrome to by był sukces. Możesz mi drogę podsunać?

0

firefox ma skrót klawiszowy do zamiany kart (np. alt+1). można by zmaksymalizować okno przeglądarki i programowo symulować wciśnięcie klawiszy.

0

Kiedyś istniało DDE, dzięki którym można było podstawowe operacje wykonywać, ale to przed epoką zakładek ;).

Najlepiej będzie napisać rozszerzenie do każdej z przeglądarek. Ja się znam tylko na Firefoksie, więc w przypadku tych dwóch ci nie pomogę.

0

Przeczytaj o AutoHotkey. Rozumiem, że chcesz przełączyć taba w przeglądarce na następnego/poprzedniego. To narzędzie może Ci pomóc.

0

Chciałbym się przełączyć do zakładki o konkretnej nazwie - w przypadku kilku o tej samej nazwie tez musiałbym umieć rozróżnić konkretną.

Jednak napisanie pluginów do przeglądarki odpada - ma to być robione bez instalowania dodatków (ma ruszać na każdym kompie).

Nie mam pomysłu. Pomożecie?

0

Instalować pluginy do przeglądarek (na 100% do IE i Firefoksa) można bez interakcji użytkownika.

Chcesz coś zbyt generycznego. API każdej przeglądarki jest inne, nie mają żadnego wspólnego. Prócz przedpotopowego DDE, którego funkcjonalności ci nie pomogą. Tak na oko - plugin/rozszerzenie, które pozwoli ci zrealizować postawione zadanie to ~30 linijek dla każdej z przeglądarek. Kwestia sprawnego wyszukania potrzebnych API i to na tym możesz stracić najwięcej czasu, jeżeli kuleje u ciebie umiejętność korzystania z wyszukiwarek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0