Samochód w abonamencie

0

Hej,
Chciałbym zapytać kogoś bardziej oblatanego w temacie motoryzacji ze środowiska informatycznego.
Czy rozeznawaliście taką formę 'nabycia' pojazdu?
Jak wypada ona w porównaniu z innymi (leasing w jednoosobowej działalności, gotówka)?
Marketingowy balonik jest strasznie nadmuchany dla formy abonamentu i czerwona lampka zapala się coraz bardziej (gdzie haczyk)?

0

Może w tym, że jak sama nazwa mówi w abonamencie? Nie masz opcji wykupu później auta. Czyli tak naprawdę wypożyczasz je na X czasu i płacisz za użytkowanie z tego co mi wiadomo. Plusem jest to, ze martwisz się tylko benzyną. Z drugiej strony chyba w porównaniu do leasingu jest mniejsza możliwość parametryzowania oferty. W abonamencie są chyba odgórnie narzucone już terminy i kwoty, a w leasingu możesz często ustalać kwotę raty na podstawie czynników typu:

  • Roczny przebieg
  • Czas leasingu, który wynosi u niektórych od 24 do nawet 60 miesięcy
  • Ostateczny koszt wykupu auta (tutaj też jest pole do ustalenia - wyższa rata miesięczna, niższa rata końcowa)
    Dzisiaj biorąc auto w abonamencie / leasingu nie wiesz czy będziesz chcieć lub musieć je wykupić. W leasingu masz taką opcję jak za powiedzmy 4 lata stwierdzisz, że szkoda oddawać auto i brać kolejne.
0

Musisz wiedzieć czego oczekujesz. Jeżeli chcesz mieć nowy samochód przez te 3 lata, rozłożyć wszystkie opłaty (np. ubezpieczenie, opony, przeglądy) na raty, a po tych 3 latach nie oglądać tłumu Mirasów "ło panie czemu tak drogo" to wynajem jest ok, pod warunkiem, że jesteś w stanie za to zapłacić, bo wyjdzie jednak drożej niż gdybyś wyłożył kasę, czy leasing, szukał okazji na opony, klocki i co tam jeszcze. W skrócie - wychodzi drożej, ale masz parę problemów z głowy.

0

Najlepiej będzie jak obejrzysz te dwa poradniki. Wydają się dostatecznie wyczerpywać temat ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0