[OT] Jaki windows?

0

czytam sobie chipa,a tu wyniki ankiety: bardziej zaawansowani użytkownicy komputerów używają najczęściej win98, ale bardzo szybko przekonują się do winxp. Uznałem, że programisci to zwykle ci bardziej zaawansowani uzytkownicy, więc pytam: jakich systemów uzywacie.

Ja odpowiadam pierwszy: uzywam Windows ME, choć na dysku mam też Linux Mandrake 6 i BeOS 5

0

Ja urzywam winxp mam zainstalowanego tez win98, ale chyba go wywale(zostawiłem go na wypadek gdyby xp mi nie odpowiadał), mam jeszcze debiana zainstalowane w celach edukacyjnych. Moim zdaniem xp jest dobry naparwde jest bardziej stabilny od poprzedników (zainstalowałem go w wakacje i ani razu nie powiesił sie do dzis :))

0

Ja używam Microsoft Windows XP Professional Service Pack 1!

...ponieważ:

  • wydaje się mi być bardziej stabilny od 98, zwłaszcza przy zawieszeniu jkaiegos proga (wtedy tylko prog sie wisza, a nie cały system)

  • szybciej kopiuje duże pliki i mozna przy tym robic co innego

  • ładnie wygląda

  • ma nowe wersji progów (np. IE6, outlook 6 itd)

0

Winxp rlz!!!!

Tak jak ktos pisał wyżej rzadko wiesza się cały system przez zawieszenie programu. A zawieszony program można łatwo wyrzucić z pamięci. Ehhh no co mam więcej mówić. Ci którzy jeszcze go nie użyli a mają do tego warunki POLECAM!!!!! Jak dla mnie najlepszy win.

BTW. Moim koomplą w miarę stabilnie chodzi na takiej konfiguracji : celeron ~400 192mb ramu, riva tnt2 32mb, sb ;) to ost mało ważne ale ;)

0

Aktualnie WinXP. Najdłużej siedziałem na Win95. Najkrócej na Win98 FE(dwa dni. za często padał). Win98 SE nie miałem w ogóle (uprzedzenie z powodu Win98 FE). Miałem także Win2000 (byłem z niego bardzo zadowolony. Stablilny jak żaden wcześniej. Niestety były małe problemy ze zgodnością ze starszymi programami). Miałem też WinME (rekordzista. Zawiesił się po jakiś 5 minutach od zakończenia instalacji).
Kiedyś miałem Linuxa (Suse oraz Mandrake), ale nie bardzo mi odpowiadał (nie mogłem uruchomić na nim Delphi, Kylixa nie było. Z pakietów biurowych jedyny zdatny do użycia był przymulasty Star Office). W niedługim czasie Linux wyleciał.
Miałem też BeOSa (dosłownie przez kilka godzin. Aż szkoda mi było tego straconego czasu na instalację).
na razie chwalę sobie WinXP. Najstabilniejszy system jaki miałem (nie licząc Linuxa). W moim przypadku mniej razy go zawiesiłem niż Win2000. Praktycznie jedyny moment kiedy mi padał to gdy kłóciły się sterowniki od karty dźwiękowej z nagrywarą (po aktualizacji sterów karty wszystko gra).
Dlatego polecam WinXP!!

0

Win98 se mam ;]
WinXP sux! (ale tez mam zainstalowanego)
nie cierpie tego stylu z tymi dziwnymi ikonkami, mnostwo softu nie chodzi i ogolnie sux ;(
DOS tez mam i jest rlz!
I bede instalowal Lnuxa niedlugo tylko jakiego?

0

A ja mam 98 i 2k 98 bo moj brat moze sobie pod nim normalnie pograc a pod 2k niekktore gry nie dzialaja. Ja uzywac 2k i jestem z niego zadowolony a jesli chodzi o xp to drazni mnie ten jego wyglad wyglada jak choinka :) coprawda ladnie dziala szybko przegrywa pliki niewiesza sie itd ale ja cos wole 2k Tez sie nie wiesza ladnie dziala pliki tez dosc szybko sie przegrywaja (tu tez jest to buforowanie) a wiesza sie bardzo bardzo rzadko :)

0

Mam 98 se bo do xp chyba bym sie nie przyzwyczaił, kiedyś qumplowi instalowałem modem niewykryty no i jade normalnie a tu niespodzianka nie moząn ręcznie ajkieś kretory bez sensu, tertaz on ma przez xp zapchany komp na maxa i nowe gry mu nie chodza, jak soie przeżuce to chyab na 2000 albo milenium chociaz na razie ni p[otzerbuje bo jest ok. a jak pamięc pozera top możan progi freeware na to
moze zainbstaluje linucha ale to do nauki, bo nie ejst to bezpieczny system, chociaż moe sie wydawać.

0

Linux, jak widać w sygnaturce :) Of koz Slackware. Nie zawiesza się. Szybki (DivX'y chodzą płynnie). Coś pięknego :)

Dryo: mi chodzi i Kylix i Delphi :):) A także Fallout :)

0

No to jak widzimy, zdania są mniej więcej po równo podzielone co do XP-ka. AHA - i jeszcze jedno. Jak komuś się nie podoba "pikny" wygląd XP, to niech go wyłaczy w panelu sterowania!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1