Szukam zawodu pasującego do mnie

0

Witam,

Jestem osobą, którą interesują przedmioty ścisłe, na ogół jestem skromny, ale sytuacja wymaga tego, żebym wam to powiedział - jestem całkiem zdolny, wyróżniam się dzięki swojej wiedzy z przedmiotów ścisłych. No i chciałbym, żebyście mi doradzili, zaproponowali na jakie studia mam iść. Zdaję sobie sprawę z tego, że na tym forum 99% użytkowników bez namysłu napisałaby "informatyka". Też rozważam informatykę, ale chciałbym też poszukać jakichś alternatyw, które bardziej by mi odpowiadały. W tym roku zdaję maturę.

4

Wtf, lubię matematykę, powiedzcie mi jak żyć.
Popatrz jakie zawody istnieją i wybierz taki, który będzie Cię najbardziej jarał.

0

czekam na inne propozycje

1

Zacytuję Ci bardzo mądry cytat z filmu, klasyk:

"W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi, ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić."

Odpowiedź jak wyżej.

Robotyka jest na czasie, ktoś musi produkować roboty, które w przyszłości zastąpią ludzi. :-) A my będziemy odpoczywać.
Brakuje lekarzy specjalistów, pielęgniarek, policjantów i żołnierzy. W 3city nie mogę od dłuższego czasu znaleźć dobrego mechanika samochodowego.

1

Idź na jakaś mechanikę/elektronikę. ;-)

Zdradzę Ci sekret. Nie ważne jaki zdolny jesteś, aby naprawdę się wybić musisz umieć ciężko pracować. I mówię tu o czymś w rodzaju bardzo systematycznej pracy nad sobą i rezygnacji z wielu przyjemności. Ale absolutnie nie wszystkich. O! ;-)

Pzdr.

1

A ja dopiszę: nie licz, że praca będzie ciekawa lub rozwojowa, w znakomitej większości przypadków będzie to nudne i często bezsensowne wyrobnictwo. Ważne, by było to kompensowane krótkimi chwilami satysfakcji z roboty oraz regularnym wpływem szekli na konto a także by szef nie krzyczał za bardzo. Trochę ironizuję. Ale tylko troszeczkę.

0

Nie rób nic, siedź na dupie, pij alkohol.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0