Próbował z Was ktoś kiedyś pisać "e-booki"

0

Przecież jak byście prowadzili bloga i zebrali pewne "stado lemingów" to moglibyście nawet na tym nieźle zarobić, nie tak jak z wydaniem książki przez wydawnictwo, popatrzcie na tą osobę, która jest juniorem, albo była w jakimś tam zagranicznym start'upie i dużego doświadczenia zbyt nie miała i nie dość, że ebook został ufundowany przez 'crowdfunding' przy czym początkowa prośba o kwotę wynosiła 3000zł, a uzbierano 17122zł, (Bo gdy ktoś podarował kwotę powyżej 29 zł miał zagwarantowane dostanie tego ebooka), który zaś był sprzedawany za 39 zł, a zrobiło to "tylko" 425 osób, a pewnie dużo więcej kupiło go po napisaniu ..

Zapomniałem o linkach:

https://polakpotrafi.pl/projekt/junior-developer

http://www.javadevmatt.pl/podsumowanie-akcji-ebooka/

0

Tylko po co? To kupa roboty takie pisanie, tylko ci się wydaje że jest inaczej. Jak przeliczysz poświęcony czas to może się okazać że się nie opłacało.
Zresztą moze @Matttt sam napisze ile pracy kosztowało go napisanie tego ebooka.

0

Nie próbowałem. To byłaby ogromna strata czasu i dla mnie, i dla kogoś kto by to czytał. Zresztą, kto by chciał czytać ebooki nieznanego autora?

0
Shalom napisał(a):

Tylko po co? To kupa roboty takie pisanie, tylko ci się wydaje że jest inaczej. Jak przeliczysz poświęcony czas to może się okazać że się nie opłacało.
Zresztą moze @Matttt sam napisze ile pracy kosztowało go napisanie tego ebooka.

No właściwie powiedzmy, że nawet jakbyś chciał teraz napisać ebooka to na 4p Cię znają, ale tu raczej nikt by go nie kupił, bo raczej mają wystarczającą wiedzę. Więc żeby coś dobrze sprzedać, musiałbyś stać się "bardziej popularny dla innych". Ale to też są i plusy poza kasą, byłbyś osobą rozpoznawalną i może i też pracodawcy by patrzyli na Ciebie inaczej.

@Matttt, rekrutowałeś się do innej pracy, bo pewnie dużą korzyścią jest mieć taki wpis w CV'ce, napisałem e-booka o tym i o tym i kupiło go X osób ...

0

@autorr czy ja wiem? Przecież to zależy od tematyki tego ebooka czy książki. Ja bym powiedział że fakt że cię ludzie znają / kojarzą to raczej plus niż minus. Taki @Gynvael Coldwind napisał książkę i chyba się sprzedała, domniemuje że wśród userów 4programmers w sporej liczbie egzemplarzy i to częściowo właśnie dzięki temu że ludzie tutaj kojarzą autora.

1

Ja niedawno zaczęłam pracę nad książką, ale kucharską ;) Jak dobrze pójdzie, to najwcześniej za rok będę miała gotową pierwszą część (z trzech planowanych). Na razie jednak nie wyrabiam się z planem, 2 przepisy na tydzień to maks moich możliwości...
Też mam w planach wykorzystanie Polak Potrafi, tyle że jak się uzbiera dostatecznie dużo kasy, to planuję też wersję papierową.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0