Wątek przeniesiony 2017-03-16 12:31 z Szkolenia i konferencje przez Koziołek. Powód: Niepoprawna kategoria forum

Software Development Academy i kurs php od podstaw

Odpowiedz Nowy wątek
2015-09-15 09:57
bumtram
0

Tak jak w temacie. Czy uważacie, że warto inwestować w to kasę? Czy to kolejna ściema?

Pozostało 580 znaków

2017-10-25 12:51
kropek
0

Istnym już kuriozum jest natomiast stwierdzenie „Minęły już ponad 3 miesiące od tego kursu i nikt mnie o to nie spytał.” Ludzie drodzy. Jesteśmy już zdaje się dorośli. Potrafimy załatwiać sami swoje sprawy, nikt za nas pracy szukać nie będzie.

Ktoś tu chyba nie rozumie co czyta. Wspomniane zdanie odnosi się do tego, w jaki sposób SDA tworzy te swoje statystyki zatrudnienia po kursie.

Wszystkim się udało! Nikt was nie odprawi z kwitkiem jeśli tylko wykażecie odrobinę chęci.

Ciekawe czy to faktycznie napisał kursant, czy ktoś z SDA. A jeśli nawet to prawda, to pewnie mowa o jakimś większym mieście. Nie wszędzie jest tak różowo.

Pozostało 580 znaków

2017-11-24 16:41
0

miałem to same z nimi.

Pozostało 580 znaków

2017-12-07 11:15
Belmondo
0
Ol Ru napisał(a):

miałem to same z nimi.

Czy możesz napisać coś więcej?

Pozostało 580 znaków

2018-01-09 23:32
hetman
0

Istnym już kuriozum jest natomiast stwierdzenie „Minęły już ponad 3 miesiące od tego kursu i nikt mnie o to nie spytał.” Ludzie drodzy. Jesteśmy już zdaje się dorośli. Potrafimy załatwiać sami swoje sprawy, nikt za nas pracy szukać nie będzie.

Ktoś tu chyba nie rozumie co czyta. Wspomniane zdanie odnosi się do tego, w jaki sposób SDA tworzy te swoje statystyki zatrudnienia po kursie.

Z tymi statystykami to się zgadzam. Jestem po kursie w Lublinie, minęło już prawie 7 miesięcy od skończenia a kursu, a nikt się mnie nie pytał czy znalazłem pracę w zawodzie. Zakładając, że jednak jakieś statystyki robią i są one wiarygodne, to powinny być one robione dla danych miast, bo to co podają to raczej średnia z całego kraju, a taka średnia to jak kobieta w bikini, coś pokazuje, ale najważniejsze i tak zasłania. Z tego co wiem w Lublinie w zasadzie tylko jedna firma zatrudniła 2-3 osoby jako młodszych programistów, w innych nawet nie było mowy o pracy jako junior bez komercyjnego doświadczenia. Kilku chłopaków poszło na testerów, a reszta z tego co widać branży nie zmieniła. Należałoby się zastanowić, czy jest sens organizowania takich kursów w małych miastach. Na spotkaniach informacyjnych człowiek nabiera przekonania, że branża stoi otworem, potrzeba tylko systematycznej pracy i zaangażowania, a realia okazują się zupełnie inne. Już nawet na tych tzw. szybkich randkach jedna z firm otwarcie zakomunikowała, że juniorów i tak nie zatrudniają, ale przyszli, bo muszą promować firmę O_o Na koniec człowiek zostaje ze świadomością straconego czasu i utopionych pieniędzy. No chyba, że by szukać pracy np. w Warszawie to pewnie wyglądałoby to inaczej, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2018-01-09 23:54

Pozostało 580 znaków

2018-01-10 10:46
0

9k za kurs, podziwiam :)


Pozostało 580 znaków

2018-01-10 11:39
Nadziany Terrorysta
0

Bylem na kursie. Nikomu tego nie zycze. "Profesjonalni trenerzy" ktorzy nie potrafia wytlumaczyc co to jest "encja". Dobrze sie sprzedaja, po skonczonym kursie pisza do ludzi ktorzy skonczyli kurs zeby wystawiac wszedzie pozytywne opinie. Na 15 osob 3 znalazly prace od razu, ja znalazlem po 5 miesiacach, z tym ze totalnie zmienilem jezyk programowania, bo jak sie okazalo za duzo nie umiem, mimo ze na kursie pisalem calkiem calkiem.

Podsumowanie : totalna porazka, marketing marketing nic wiecej

Pozostało 580 znaków

2018-01-11 15:05
Chory Kret
0

Obecnie jestem na kursie SDA Java od podstaw - Łódź (mija 1 miesiąc)
Minusy są takie że strasznie szybko gnamy do przodu... temat nie jest szczegółowo omawiany bo za mało na to czasu, jest prezentacja, i dalej zadanie - które robimy sami.
Materiał się nawarstwia i siedzi się długimi godzinami w domu po pracy a i tak ciężko nadgonić.
Gorąca prośba PROSZĘ ZWOLNIJCIE TEMPO NAWET KOSZTEM WYDŁUŻENIA KURSU
Kupiłem dodatkowy kurs online, książki, korzystam z materiałów na yt bo z samego kursu niewiele się wynosi.
Więcej tłumaczenia, krok po kroku, jak krowie na rowie.
Są osoby które już wcześniej programowały i ogarniają, ale są też osoby które nie miały wcześniej z javą żadnego doświadczenia.

Pozostało 580 znaków

2018-01-11 16:52
1
czysteskarpety napisał(a):

9k za kurs, podziwiam :)

Kto bogatemu zabroni? XD

Kurs na Youtube 0zł...
Kurs na Udemy 40zł...
Książka na Helionie 50-200zł...

Żeby później nikt nie pisał, że nie ma alternatyw.


Wiedza to potęga

Pozostało 580 znaków

2018-01-11 17:46
Smutny Rycerz
0

@Chory Kret
Podejdź do koordynatora i mu to śmiało powiedz.

Pozostało 580 znaków

2018-01-17 09:13
0

Podpisuje się pod Chorym Kretem. Ten kurs to jedynie jako taki szablon tego co powinniśmy umieć. Środki jakie zostały na niego wydane powinny zostać potraktowane jako inwestycja i tak powinniśmy do tego podchodzić. Może z perspektywy czasu faktycznie samodzielna nauka i materiały byłyby bardziej opłacalne. Jednak po to idzie się na kurs aby wyciągnąć z niego wiedzę która zaowocuje. Kurs jak mój przedmówca napisał ma Mordercze Tempo. Schemat jest prosty minimum teorii max praktyki w szybkim czasie. Potem jest pytanie o pytania i jedziemy dalej. Okazuje się, że wielce pomocne okazują się materiały znalezione w sieci, filmy itp itd. Firma pośredniczy z tego co widać w nawiązywaniu kontraktu z praktykami programowania. W mojej subiektywnej opinii kurs jest mało wartościowy ponieważ tematy są opisywana w szybki sposób byle tylko zdążyć z materiałem. Pytania o pytania to jedynie triger aby pójść z tematem dalej. Nauka samodzielna w domu w oparciu o zerkanie na kod źródłowy z zajęć to hardcore, a slajdy to okólniki okólników ot taki szablon tego co mamy umieć w teorii.

Najlepiej jest oceniać innych skąd ja to znam i pewnie, i tu tak pomyślicie. Oczywiście jest szansa, że będziemy "programistami" ale takim samym programistami można stać się w domu. Jak na razie kurs jest niczym innym jak rozczarowaniem w moich oczach. Jeśli macie potężną motywacje nic Was nie zatrzyma przed nauką, a pamiętajcie że praca w tym zawodzie do łatwych nie należy.

Podsumowując:

Większość z naszej grupy to osoby "kumate" w temacie a cześć to praktycy innych języków którzy co nieco już liznęli.
Osoby zupełnie zielone mają przed sobą niewyobrażalną ilość pracy. Warto zacząć już przed samym kursem i zrobić tzw. "preworka" czyli kursy online które dadzą Wam pogląd bez tego możecie sobie darować ten kurs.
Kolejne zagadnienie to tempo. Tu nie będzie czasu na zastanowienie po prostu musisz szybko myśleć i mieć predyspozycje do szybkiej nauki.
Najważniejsza jest praca w domu więc tego nie ominiesz. Kurs to nic innego jak bat abyś sam się uczył bo bez tego nic Ci nie pomoże.
Przebranżowienie to jak rozbijanie głową ściany jeśli założysz potężny kask jest szansa, a jeśli podejdziesz bez kasku miazga.
Na kursie musisz być obrotny i myśleć jak zaawansowany logik. Musisz szybko łączyć fakty bo kodu jest wiele i potem się nie połapiesz.

Jeśli myślicie o raczkującym rynku bootcampów w Łodzi poczytajcie https://devstyle.pl tam znajdziecie info o przebranżowieniu i trudach pracy.

B przecież programistą może zostać każda Grażyna po pedagogice która przyjdzie i wszystkiego ją nauczą. No trzeba ruszyć mózgiem mimo wszystko. - Pietass 2018-01-17 10:02

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Googlebot