Serwer aplikacji

0

Cześć, chciałbym prosić o odpowiedź na kilka pytań, osoby, które mają w tym temacie doświadczenie.

Ogólnie i w skrócie:
chciałbym napisać aplikacje działające na kilku platformach(android, WP, itp.. + strona), spinane w całość przez serwer. Jeśli chodzi o ogólny schemat tego co ma oferować system to można przyjąć, że ma realizować to co np. Mytaxi itp...

Pytania:
1) Do napisania serwera lepiej wybrać Javę/C++ czy może python/ruby ? Jakie są za i przeciw ?
2) Lepiej wymyślać protokoły na potrzeby komunikacji czy wykorzystywać jakieś http ? Od czego to uzależniać ?

0

Użyj tego z czym szybko się uporasz. Miej na uwadze problem c10k - mi osobiście najłatwiej przyszło stworzenie serwera używając boost+C++, co nie oznacza, że jest to rozwiązanie idealne.

Z http na pewno będzie prościej.

0

1) To co znasz. Przy czym miej na uwadze, że w teorii to powinno być bezpieczne.
2) Zależy do czego to ma być. W 99.999999999999999999% przypadków wystarczy to co już wymyślono z czego w 99% przypadków REST+JSON będzie idealny.

0

Dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze takie pytanie, czy dobrze rozumiem jak ma współpracować serwer z www. Podkreślam, że z www nie miałem praktycznie nigdy do czynienia.

W przypadku aplikacji podział jest prosty, bo apka na telefonie pełni rolę klienta, tzn wysyła i odbiera dane od serwera do użytkownika, gdzie logika jest na serwerze.

W przypadku dostępu za pośrednictwem usługi www wydaje mi się nie do kkońca rozumiem koncepcję. Klientem jest przeglądarka, która łączy się po http/https z serwerem www, który przesyła zawartośc strony do przeglądarki. Zakładam, że mój serwer musiałby być umieszczony gdzieś za serwerem www i obsługiwać logikę. Czy w ogóle ja to dobrze rozumiem, coś mi tu nie do końća opasuje w moim rozumowaniu, proszę o wskazówki/źródła.

0

Zakładam, że mój serwer musiałby być umieszczony gdzieś za serwerem www i obsługiwać logikę

Tak to działa w przypadku PHP np, ale równie dobrze cała aplikacja może być serwerem www, np. appka w pythonie czy node.js (a i a PHP od którejś wersji ma wbudowany webserwer, albo będzie miał)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0