Serwer aplikacji w PHP?

0

Witam,

nie zajmowałam się nigdy PHP ale jestem ciekawa jednej kwestii. Mam aplikację klient-serwer w systemie Windows. Czy można napisać aplikację serwerową w php która będzie działać tak jak aplikacja serwerowa dla systemu windows?

0

Co prawda nie wiem jak wyglada ta Twoja Windows-owa aplikacja ale nie widze przeszkód. Co więcej, skrypty napisane w PHP mogą nie tylko działać tak jak windowsowy odpowiednik ale również być na nim uruchamiane. Niepotrzebnie mieszasz system operacyjny z językiem programowania.

Jakbyś napisała coś więcej na temat aplikacji serwerowej, którą już posiadasz to byłoby łatwiej odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim dobrze byłoby napisać czy komunikacja między klientem (klientami?) a serwerem jest stanowa czy bezstanowa. Jeżeli bezstanowa to problemu w ogóle nie widzę, a jak stanowa to wydaje mi się, że problem można rozwiązać za pomocą WebSocketów (nie wiem jak z wydajnością) bo zdaje się ze PHP wsparcie dla tego wynalazku posiada. Problem tylko w tym, że być może trzeba byłoby przerobić aplikację kliencką.

Nie wiem natomiast jakby sprawdziła się komunikacja oparta o klasyczne sockety - wsparcie dla socketów w PHP jest ale jak to w praktyce wygląda to nie wiem (np. mogą być pewne komplikacje z uruchomieniem takiej aplikacji na wykupionym hostingu itd.).

0

@Kaska1988 Nie wiem co masz na myśli "aplikacja serwerowa dla systemu windows", ale generalnie tak. Da się. Tylko po co?

0

Jest to aplikacja klient<=>serwer<=>klient napisana w delphi dzialajaca na tradycyjnych socketach.

0

Tak.
http://reactphp.org/

Ale bardziej ci polecam zainteresowanie się NodeJS'em niż PHP - w PHP eventy to jest nowość (moduł event jest w fazie dev)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1