Firma serwerów

0

Nie znalazłem takiego tematu na forum więc stworzę własny. Chodzi mi o to, że ostatnio na stronie firmy utrzymującą moją stronkę pojawiło się info, że oferują "dobre serwery Dell". Wszystko fajnie, tylko co to znaczy, że serwery Dell? Czy jest jakaś różnica tak naprawdę, pomiędzy serwerami Dell, a serwerami firmy wujka Stefana? Jakieś parametry techniczne, jakość, niezawodność? Czy może to tylko chwyt marketingowy? Nigdy na to nie zwracałem uwagi, a ostatnio mnie to zastanawia :D

1

Różnica jest duża niestety również w cenie. Zakładam, że mówiąc "od wujka Stefana" to masz na myśli składaki. Ogólnie serwery "firmowe" (nie tylko Dell'a, ale również HP czy FS) są projektowane od podstaw jako serwery, a co za tym idzie mają np. odpowiednie chłodzenie, redundantne zasilanie, lepsze dyski, oprogramowanie do monitorowania serwerów itd. Serwis też jest zwykle z górnej półki (choć to często zależy od wykupionych opcji), np. gwarancja naprawy w ciągu 24h u klienta, czy też opcje typu "nie oddaje uszkodzonych na gwarancji dysków"

0

Fakt, nie pomyślałem o opcji serwisu, a to logiczne, że te bardziej znane marki mają większy prestiż i fachowców. Dzięki za odpowiedź!

0

Dodatkowo ciężko znaleźć kogoś kto by Ci zrobił składaka na Xeonach i w obudowie rack lub blade.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1