Wybór środowiska developerskiego do Javy i PHP

0

Witam
Mam pytanie odnośnie środowiska developerskiego do Javy i PHP.
Na codzień używam windows8 do programowania w PHP, i chociaż mi wystarcza, to czasami bywa irytujący, szczególnie PHP Storm który lubi się przywiesić np jeśli korzystam z wirtualki i katalog mam pod montowany przez sambę lub WinSshfs. Po drugie: zacząłem przygodę z Javą.

Korzystam z narzędzi raczej wieloplatformowych PHPStorm, IntelliJ, więc wyższości narzędzi linux/windows nie rozważam. Ale... w miarę rozrostu projektów szczególnie tych javowych, mam pytanie: czy ktoś tu z obecnych pracuję z większymi projektami w JAVA na windowsie i nie ma problemów z wydajnością?. Dlaczego pytam: nie chce wywoływać żadnej walki pomiędzy w/w systemami, ale po prostu chce sobie w przyszłości oszczędzić sytuacji kiedy wszystko będę musiał przenosić, bo platforma kompletnie się nie nadaje. Z Php poradziłem sobie w ten sposób, że korzystam z maszyn wirtualnych i daje to radę. Ale co w przypadku Javy?. Z dystrybucji llinuxowych wygoglowałem że najbardziej przydatne pod programowanie są: Debian, Fedora, Ubuntu, dla hardcorów Slackware, czyli w ogóle go pomijam. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

0

Moje zdanie jest takie, że nie trzymamy projektów na dyskach sieciowych. Projekty trzymamy lokalnie i korzystamy z SVN/git.

0

Ok, ale Apache pod windowsem czy to xampp czy wamp, przy pracy np czy SF czy Zend, to kompletna pomyłka. A jak jest z Javą?

0

Mam Win7, xampp i spory projekt na Zend 1. Co w tym jest kompletną pomyłką?

0

Na Symfony2 projekty bardziej przymulają, a znalezienie działającej dll-ki np APC graniczy z cudem. W linux jest o tyle łatwiej, że wpisuje pecl install apc, lub przez apt-get. Wszystko fajnie, tylko moim zdaniem linux jako serwer - bezkokurencyjny, jako desktop - no niestety windows tutaj wygrywa moim zdaniem. Dlatego pytanie proste: czy programując w java będę musiał oswoić się z myślą: "linux jest mym przyjacielem, linux jest obrońcą mym", czy da się programować zawodowo na windowsie w javie i komfortowo?

0

@sfan da się. Zauważ że w javie nie ma problemów z dllkami i innymi cudami. Maven załatwia wszelkie problemy z zależnościami. Wszystkie biblioteki pisane w javie działają bo chodzą pod JVM i są niezależne od środowiska.

0

Dzieki za odpowiedz. Zatem na razie nie bede się martwił dopóki sysek chodzi ok. A naprawde do 8 nie mam na razie zastrzeżeń :P

0
Shalom napisał(a):

@sfan da się. Zauważ że w javie nie ma problemów z dllkami i innymi cudami. Maven załatwia wszelkie problemy z zależnościami. Wszystkie biblioteki pisane w javie działają bo chodzą pod JVM i są niezależne od środowiska.

W PHP też teraz wymyślili coś na wzór javowego Mavena. Narzędzie nazywa się composer. Niestety nie testowałem tego na rzeczywistym projekcie, więc ciężko byłoby mi wyrazić na temat tego jakąś rzetelną opinię. Niemniej jednak dllki są potrzebne, gdy chcemy korzystać z jakichś rozszerzeń dla samego interpretera, a tutaj już nie mamy do dyspozycji maveno-podobnego narzędzia.Wtedy rzeczywiście trzeba doinstalować brakujące rozszerzenie ręcznie, ale zazwyczaj nie ma ich aż tak dużo, żeby stanowiło to problem. Nie ma też tak wielu skomplikowanych współzależności, jak w niektórych javowych projektach.

0
Marooned napisał(a):

Mam Win7, xampp i spory projekt na Zend 1. Co w tym jest kompletną pomyłką?

Pamiętaj, że to, że Ty używasz takich technologii i masz na nich spory projekt, nie oznacza automatycznie, że przy dobieraniu takich technologii ktoś (Ty, szef, zespół) dokonał najlepszego możliwego wyboru ;)

Pamiętałem jak kiedyś mój kolega, który głęboko siedzi w webmasteringu, mówił coś niepochlebnego o Zend, więc spytałem go i odpowiedź przekazuję:

co do Zend (zakładam framework)... nie wiem jak z dwójką, ale jedynka jest ciężka, mocno pamięciżerna, opornie się w nim robi, jest zbyt dużo niedopracowań, jest pełno rzeczy, których nigdy nie użyję... i muszę w nim robić strony aktualnie
aktualnie moim faworytem jest laravel z frameworków

0

Co do PHP to od kiedy w 5.4 wprowadzili wbudowany serwer www dev na win jest prosta. Z dllkami nie ma problemu zresztą. Ja sam poza domyślnie dostarczonymi musiałem tylko dodać do mongodb i tyle. Composer to świetne narzędzie i polecam go używanie. Zresztą projekty w Symfony2 domyślnie go wykorzystują. A skoro już jesteśmy przy Symfony2 to według mnie najlepszy wybór pod php.

Z Javą pod win to ja wcale nie miałem problemów.

No i tak jak wyżej trzymaj projekty lokalnie i korzystać z gita/mercurial. Svn odradzam. Korzystałem i nienawidzę tego.

0

Skonfigurowałem wampa i jak na razie bangla. Co do linuxa, to po prostu tam jest bardzo fajny system zarządzania paczkami apt-get, czy yum i mam zainstalowany jako drugi system. Windows8 nie zamula się jak na razie, więc na razie nie będę marnował czasu na zmianę platformy systemowej.

Co do symfony2, również się zgadzam, że na razie jeśli chodzi o frameworki php, to nic lepszego nie wymyślono.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1