Co byś wydrukował(-a) na drukarce 3D?

1

No właśnie - co? Z @artur_waw nawiązaliśmy ciekawą dyskusję w komentarzach jednego z postów. Wynika z niej, że zgodnie z powszechną opinią o informatykach (i przy okazji niektórych użytkownikach 4p - zakładających tematy o podrywie :D ) wielu wydrukowałoby sobie kobietę :D

A Wy co byście wydrukowali?

0

Słyszałęm że można drukować w metalu. Potwierdzi ktoś?
Co ja bym wydrukował? Nie wiem doprawdy.

0

Na pewno drukarki 3D będą genialne dla wszelkiej maści modelarzy i twórców robotów. O metalu nie słyszałem, dość dużą temperaturę musiałaby osiągać ta drukarka.

0

Nie wiem, może np. kostkę rubika. :P

Co to za drukarka i ile dałeś?? :)

0

Nigdzie nie napisałem, że mam taką drukarkę :D Pytanie teoretyczne - to nie oferta drukowania plastikowych modelek ;-)

1

- już są drukarki 3D :P Kobiety bym sobie tym nie drukował, bo raczej by była za szorstka :P

- tutaj ktoś próbował z kobietą :P

0

"Drukowanie" w metalu:

Ogólnie fajna to jest idea i na pewno przyszłościowa. Aczkolwiek, wg mnie nazywanie tego "drukowaniem" to co najmniej nadużycie - czym to niby się różni od różnorakich obrabiarek i maszyn stosowanych od dawna w fabrykach i sterowanych komputerowo? Może tylko mniejszymi rozmiarami i oprogramowaniem na PC.

2

Porsche, wsadziłbym silniczek jakiś mały, albo pedały od roweru i zapieprzał ulicami niczym boss :D

1

Średniowieczną zbroję! :D I poszedłbym w niej na sylwestrowy bal przebierańców - o ile bym dał radę dojść (na bal rzecz jasna).

0

Fajnie jakby dalo się drukować w czekoladzie. Drukowałbym sobie smaczne smakołyki, które były by świetne na prezent.

0

Mogę potwierdzić druk w metalu, ale jak na razie prototypowano ścieżki układów drukowanych http://blog.reprap.org/2012/06/printed-circuitry-all-covered-up.html, oraz ogólne próby druku metalami o niskiej temperaturze topnienia (stop Wood'a, stop Field'a) http://blog.reprap.org/2011/06/new-approach-to-printing-metals.html. Druk czekoladą: Chocolate_Extrusion, http://builders.reprap.org/2009/03/chocolate-extruder.html. Co do wypowiedzi monka o tym, że mam sprzęt do druku (plastik na chwilę obecną), to tak, mam, jednakże potrzebuję jeszcze trochę czasu na opracowanie i dopracowanie procesu produkcji materiału roboczego (filament ABS). W końcu za coś te stypendia przyznają :D

0

Ja to bym sobie wydrukował tesserakt albo idąc dalej... hipersześcian 10-wym (dekerakt) :D Był by ultimate crash dla drukarki.

1

Mój avatar <3

2

Najnowszego iPhone'a i kubek Starbucksa.

1

W dalszych planach mam taką drukarkę co by zasiliła mój mały warsztat. Póki co posiłkowałem się znajomym, który druknął element zaprojektowany przeze mnie. To uchwyt do kijka narciarskiego do GoPro (choć przypadek sprawił, że rozstaw śrub idealnie pasuje do obudowy quadrokoptera, więc teraz uchwyt lata po niebie filmując z góry).

0

może to dziwne, ale wydrukowałbym sobie jakiś fajny fajny skrawek jakiegoś świata z minecrafta. Fajnie o wygląda.

1

Kieszeń na dysk ssd w miejsce napędu optycznego, z miejscem na radiator(tego właśnie takim kieszeniom brak).
Jak w metalu, to profesjonalny klin do drzwi, albo zacząłbym majsterkować jakieś roboty sprzątające, czy myjące okna, a na pewno obudowę kuchni indukcyjnej.

3

Może dało by radę taką drukarką 3D wydrukować drugą drukarkę 3D. Ale co z elektroniką. :-(

1
Endrju napisał(a):

Może dało by radę taką drukarką 3D wydrukować drugą drukarkę 3D. Ale co z elektroniką. :-(

Replikacja to standardowa praktyka, a drukarki 3D się całkiem nieźle nadają do drukowania płytek PCB. Drukujesz i wsadzasz do piekarnika ;)

0
Endrju napisał(a):

Może dało by radę taką drukarką 3D wydrukować drugą drukarkę 3D. Ale co z elektroniką. :-(

RepRap2

0

bym lalkę wydrukowała, a nawet trzy

0

Jak te drukarki rzeźbią w metalu to ja zażyczył bym sobie sztabki złota :)
Pozostaje tylko jedno pytanie...

0

Masa części - od elementów mechanicznych do projektów RC, aż do płytek (wytrawiane są mało eleganckie)

0

Cześć wszystkim! To pierwszy post na tym forum, więc witamy wszystkich bardzo serdecznie :) Trafiliśmy do Was ponieważ śledzimy wszystkie miejsca gdzie toczy się dyskusja o druku 3d. Sami jesteśmy fascynatami drukowania 3d, mamy drukarkę i szukamy ludzi, którzy też chcieliby poeksperymentować z drukowaniem. Trzeba przyznać, że niektóre Wasze pomysły są bardzo oryginalne, a nie które z całą pewnością możemy wydrukować :)

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie drukowania 3d, albo chcielibyście podesłać jakiś model do druku - piszcie śmiało. No i czekamy na kolejne pomysły rzeczy do wydrukowania.

P.S. Właśnie drukujemy frytki, jak tylko druk dobiegnie końca wrzucimy fotkę :)

0

Zdecydowanie wydrukował bym drukarkę 3D.

3

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać śmieszne, bo o ile w przypadku drukarek 3D raczej nie wykonasz wszystkich elementów z racji na gabaryty i materiały, ale w wielu innych dziedzinach tak się właśnie robi.
Np. maszynę CNC można w dużej mierze wykonać za pomocą drugiej maszyny CNC czy kompilator GCC w drugiej jego fazie kompiluje się kompilatorem GCC, który skompilowaliśmy w pierwszej ;).

0

Jestem ciekaw, czy ktoś już zrobił projekt frezarki CNC, w której można wymienić głowicę zamieniając ją na drukarkę 3D. Krąży taki projekt w mojej głowie od paru miesięcy by mieć 2 w jednym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1