Odzyskiwanie usuniętych danych

0

Witam.
Napisał do mnie kumpel, ma dość poważny problem. Przypadkowo usunął sobie ważny plik(potrzebował go) z kosza. Problemu by nie było, jest masa programów pozwalających na przywrócenie danych, gdyby nie to, że gość nie ma internetu. Wiem, że to dość dziwnie brzmi, no ale cóż, problem jest nadal. Trzeba więc przywrócić pliki z komputera, bez zewnętrznego oprogramowania. Posiada system Windows 7(chyba 64 bit).

Jakieś pomysły?

0

Zanieść mu program na pendrivie.

0

...albo napisać program do odzyskiwania :P a tak na poważnie lepiej niech nie pracuje na tej maszynie bo prawdopodobieństwo odzyskania tego pliku maleje z każdą chwilą gdy dysk jest na chodzie. Najlepiej wytargać dysk i podpiąć do innego kompa.

0

z programami do odzyskiwania jest taki problem, że są one do d**y.
kiedyś w krytycznej sytuacji spróbowałem wszystkich. spiraciłem nawet te płatne i drogie - i dobrze, że nie kupiłem, bo nie dały rady. jedyny program, który mi cokolwiek odzyskał to PhotoRec (część programu TestDisk) - freeware. Tylko też ma wady - 1. odzyskuje tylko określone typy plików - lista jest długa, ale no właśnie - nie wszystko odzyskasz, 2. w zasadzie to musi przelecieć cały dysk. schodzi długo, 3. potrafi "odzyskać" np. 5GB pliki, które są tylko zbiorem śmieci - na drugim dysku, na którym zapisujesz odzyskane pliki (nie da się zapisać na ten sam dysk - co jest logiczne, bo każdy zapis na dysku, z którego chcesz odzyskiwać zmniejsza szanse na odzyskanie!!!) będziesz potrzebował sporo miejsca, jeżeli Tobie też zechce "odzyskiwać" jakieś śmieci. 4. nazwy plików, struktura folderów nie będzie odzyskana!

Ale jak mówię - to jedyny program, który cokolwiek zdziałał w dwóch przypadkach tragicznej wręcz utraty danych.

0

Recuva
zanieś koledze ten program, a jak nie to niech kupi sobie jakieś sprzed lat wydanie KŚ i będzie miał :D

Tak w ogóle to jak dla mnie dobry program, odzyskiwał mi większość rzeczy, które mi były niezbędne, tak jak wyżej kolega napisał: każdy zapis plików na dysku, w danym sektorze nadpisuje utracone. Choć i z wraku dysku można odzyskiwać dane ^^
Ew. niech zbierze rzeszę ludzików, złączy kompy w macierz i odpowiednim softem odzyska nawet kilkaset gb wstecz :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1