Jak szybko piszecie na klawiaturze ?

0

Jak w temacie ;-)

Ja na mojej klawie w laptopie "osiągam" 430 znaków na minutę, a na takiej "standardowej" około 320 - 360 znaków na minutę. (Sprawdiłem w "Mistrz Klawiatury II").

A jak wy szybko piszecie ?

0

Patrzę nazwa tematu - myślę polaczek ;) A jednak nie.

Sprawdziłem w tym samym programie - osiągam na swojej klawiaturze marne 250 zn/min. Trochę spowalnia to że muszę albo co chwilę zaglądać na ekran albo pisać bez patrzenia co jest trudniejsze.

Ale i tak twoje osiągi biją mnie na głowę ;)

0

Nie liczy się ilość tylko jakość...

0

Mi się udało na nes'ie N znaków osiągnąć ;)

0

@msm:

Osiągam taką szybkość, ponieważ nie patrze na klawiaturę ;-)

@Świętowit:
E...Jak rozumiesz "jakość" ?

0

IMO ta szybkość przydaje się najbardziej przy pisaniu stosunkowo bezmyślnych rzeczy. Np. postów na forum :P albo większości maili. Może po prostu jestem głupi, ale w przypadku pisania czegoś, co ma mieć wyższą jakość (artykuł lub... kod) to wyraźnie więcej czasu zajmuje mi myślenie (a przynajmniej udawanie tej czynności), a nie samo klepanie łapami w klawiaturę.

Może Świętowit do tego właśnie nawiązywał, mniej-więcej.

0

Dokładność, ilość popełnianych błędów.

Oczywiście jeżeli sprowadzimy pisanie do czynności czysto mechanicznej.

0

@Świętowit:
Ale jakie błędy masz na myśli? Literówki? To akurat programy mierzące prędkość PRZEPISYWANIA (bo nie tyle "pisania") tekstu potrafią uwzględniać.

0

Nie wiem, nie bawiłem się takimi rzeczami. Nie widzę sensu podniecania się ilością wdepniętych klawiszy na minutę, co najwyżej jako sposób podbudowania ego u niektórych. To najmniej znaczący czynnik przy pracy z komputerem, zakładając oczywiście jakąś minimalną biegłość w pisaniu. Co będzie następne - liczenie ilości kliknięć na sekundę?

0

liczenie ilości kliknięć na sekundę?

He he...ile kliknięć na sekundę masz ;-P

No wiadomo, że nie wali się bezmyślnie w klawiaturę, ale szare komórki pracują, to nie jest tak, że walę w klawę, a potem myślę co się stanie. Najpierw myślę, a to że szybko myślę i "mam klawiaturę w głowie", oznacza, że mogę szybciej pisać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1