Wątek zablokowany 2016-10-26 21:00 przez furious programming.

Przeniesienie się z uniwersytetu na politechnike

0

Ponoć jest możliwe zarówno po I semestrze jak i I roku, tak mi powiedziała Pani od rekrutacji w PŁ, oczywiście za zgodą dziekanów. Tylko teraz jak to wygląda ? Bo jest nieco rozrzut między przedmiotami (np. połowa matematyki dyskretnej na pł to materiał jaki mam na algebrze na uł). I dalej - co właśnie z matmą jak przepisuję się - analize mam mieć w II semestrze a na politechnice była na pierwszym a w drugim jest kontynuacja, i nie wiem jak z tym jest - czy np. można przesunąć przedmioty o semestr do przodu, tak żeby mieć matematyke I w II i na III sobie przenieść matematyke II.

Jest ktoś może zorientowany jak to wygląda i jak najlepiej rozwiązać przeniesienie (znaczy po I semestrze, po II, a może jeszcze inne rozwiązanie) ?

Z góry dzięki za pomoc ; )
Pozdrawiam !

0

Napisz podanie do dziekana na uczelni do której chcesz się przenieść i dołącz ksero indeksu. W ciągu dwóch tygodni powinieneś uzyskać odpowiedź czy możesz się przenieść i na jakich warunkach tj. jakie przedmioty musisz nadrobić w jakim okresie, co przepiszą, a co nie.

0

Radze poczekać i zrobić to po 1 roku. Z reguły niektóre przedmioty są kontynuacjami na 2 semestrze, więć będzie Ci ciężko z ich zaliczeniem. Z drugiej strony może po drugim semestrze przekonasz się do uniwersytetu, bo prawda jest taka - jeśli sam nie nauczysz się programować to nawet na politechnice nikt tego za Ciebie nie zrobi. Co najwyżej liźniesz trochę to i owo. Ogólnie 1 rok jest najnudniejszy - sporo matmy, mało czystej informatyki.

0

AdamPL - dzięki, tak zrobię ; )

Z reguły niektóre przedmioty są kontynuacjami na 2 semestrze, więć będzie Ci ciężko z ich zaliczeniem

właśnie o tym piszę w kontekście matematyki (i w sumie tylko jej tak wychodzi)

Z drugiej strony może po drugim semestrze przekonasz się do uniwersytetu, bo prawda jest taka - jeśli sam nie nauczysz się programować to nawet na politechnice nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Ja zawsze chciałem (może z wyjątkiem głupiego okresu 3 liceum gdzie miałem już wszystko w du***) iść na politechnike. poza tym bardziej mi pasuje na niej program. To że jestem na uni jest powiedzmy przypadkiem losowym, a programowanie to akurat najmniejszy z problemów ; ) Widzę że jest sporo rozbieżności po 2gim roku między uni a poli i te rozbieżności zdecydowanie bardziej mi pasują na politechnice.

0

do tego mogą cie poprosic o dostarczenie zakresu materailu przerabianego na twojej aktualnej uczelni, tak, zeby moc porwnac z tym ktory sami mają. Dodatkowo, poza dziekanem kazdy z wykladowcow sam moze zdecydować, czy przepisać ci ocene z przedmiotu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0