Test wstępny LO 3 w Gdyni

0

Witam.
przeglądając forum zauważyłem, że jeden z użytkowników miał informację na temat LO 3 w Gdyni. Prawdopodobnie będę starał się dostać do tego liceum. Jednak nie udało mi się zostać laureatem konkursu matematycznego, więc interesuje mnie na jakim poziomie jest test wstępny do tej szkoły (interesuje mnie klasa mat. inf.). Jeżeli to możliwe prosiłbym o przykładowe pytania lub chociaż podanie czy są to zadania z wiedzy podstawowej czy coś na poziomie olimpiady matematycznej.

0

Pewnie o mnie Ci chodziło. Za moich czasów sprawdzianu uzdolnień kierunkowych z matmy nie było, więc niewiele mogę Ci pomóc. Ciężko mi powiedzieć, co będzie, jaki materiał, itp. Mogę jedynie przypuszczać, że zadania (niektóre przynajmniej) będą ponad standardowy program gimnazjum.

0

matma? zapisz sie po porstu na koło matematyczne do prof. Tomalczyka, jesli jeszcze prowadzi :)

0

Pisałem test rok temu. Najważniejszą umiejętnością na nim było wg mnie sprawne przekształcanie wszelakich równań na poziomie konkursu gimnazjalnego. Wszystkie pytania były zamknięte, po 4 odpowiedzi, ale mimo wszystko dosyć trudne xD pytań było chyba 20, 10 po 1 pkt i 10 po 2 pkt, czyli cały test na 30, z czego żeby zdać trzeba było mieć chyba 19. Miłych starań, warto :]

0

Witam.
Podłączę się do tematu.
Też będę pisał te testy i zastanawiam się co na nich będzie, jednak większym moim problem jest wybór szkoły pomiędzy III LO w Gdyni a VI LO - przyjąć muszą to każdej, ponieważ mam laureata z infy.
Do której szkoły iść? Czy może ktoś opisać jak jest w tych szkołach?

0
xtion napisał(a)

Witam.
Podłączę się do tematu.
Też będę pisał te testy i zastanawiam się co na nich będzie, jednak większym moim problem jest wybór szkoły pomiędzy III LO w Gdyni a VI LO - przyjąć muszą to każdej, ponieważ mam laureata z infy.
Do której szkoły iść? Czy może ktoś opisać jak jest w tych szkołach?

Chcesz się "związać" z klasą informatyczną (tudzież mat-infem)? Facet, nie zastanawiaj się nawet - wal do III LO (w skrócie o mat-infie w III LO: prof. Ryszard Szubartowski, bardzooo liczne dodatkowe zajęcia z informatyki - łącznie z weekendami, kilka obozów informatycznych w ciągu roku, stowarzyszenie Talent [www.talent.edu.pl], kadra na obozach i zajęciach dodatkowych w postaci starszych, byłych olimpijczyków ogólnopolskich i międzynarodowych z infy, itp.).

0

Dziwne jest, że pierwszeństwo mam do klasy mat-fiz.
Może dlatego, że ten kuratoryjny nie ma dużego związku z programowaniem.

0

cóż Szu patrzy w zasadzie jedynie na OIG i OMG (+wersje licealne

0

też zamierzam iść do 3 LO...
na chwile obecną jestem laureatem z historii (nieważne ;) ) + zakwalifikowanie się do finału z informatyki i geografii...
na razie opieram się na starej rekrutacji szkoły (2010/2011) choć lada moment powinna być nowa...

I też wątpliwości/pytania co do egzaminu wstępnego z matmy, czy od tego czasu, gdzie tu opisujecie coś się zmieniło ? ... no i właściwie jaki zakres obejmuje ten egzamin - tylko rozszerzony gimnazjum, czy zdarzają się takie "chwyty", gdzie można obliczać sposobem "gimnazjalnym" i np. "licealnym" przy czym ten 2. jest z obiektywnego punktu widzenia szybszy... no i jeśli jeszcze coś można zapytać czy zadania bardziej na kombinowanie,liczenie/czy może bezpośrednio napisane układy do rozwiązania itp. etc.

0

Hej ;) wiecie może,czy jeśli mam laureata z gegry to dostanę sie bez problemu do 3lo na profil mat-geo?

0

Nie chodzę tam (nawet gdybym mieszkał w pobliżu, to nie miałbym szans się dostać), ale jednak to jest kilka sekund szukania.
Na stronie szkoły w zakładce rekrutacja do liceum masz:

3.2.3.2. Uzyskanie tytułu finalisty lub laureata w organizowanym przez KURATORIUM O¦WIATY z danego województwa konkursu przedmiotowego, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu nauczanego w gimnazjum, a także w olimpiadach organizowanych przez komitet główny danej olimpiady przedmiotowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu nauczanego w gimnazjum: 12 pkt. - finalista konkursu ponadwojewódzkiego lub olimpiady ponadwojewódzkiej (zawody okręgowe olimpiady) , 10 pkt. - finalista konkursu wojewódz.

3.2.3.3. Laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego lub ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej na szczeblu ostatnim (najwyższym, tj. wojewódzkim lub ogólnopolskim) otrzymuje 32 punkty.

3.2.3.3.1. Konkursy, o których mowa w punktach 3.2.3.2. i 3.2.3.3. muszą być ogłoszone przez Pomorskiego Kuratora Oświaty i są to konkursy z: języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii, fizyki z astronomią, geografii, historii, informatyki, matematyki oraz konkurs "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". W przypadku innych województw są to konkursy znajdujące się na liście konkursów organizowanych przez kuratorium z tego województwa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1