Ile kosztuje program na zamówienie w c#?

0

Witam

Mam 2 pytania:

 1. Mam do napisania program liczący cenę OC w 10 firmach ubezpieczeniowych.
  Program ma wyglądać w ten sposób:
  Pobieranie danych o kliencie i ich zapisanie do bazy danych.
  Pozostałe dane również są przechowywane w bazie, np. tabela ze strefami i ich stawkami podstawowymi, zmiany % składki podstawowej jeśli osoba nie miała wypadku od x lat, marka pojazdu, pojemność silnika itp. Ogólnie troche skomplikowane i każda z firm posiada inne dane na podstawie których wylicza sie cene.
  Program też zapisuje w bazie danych zawarte umowy, dane pojazdów i właścicieli. Taki wstęp do bazy zarządzania klientami. Dodatkowo program ma drukować ofertę zbiorczą i eksportować ją do pliku *.doc.
  Dodatkowo moduł dzięki któremu będzie można ustawiać przeróżne promocje dla poszczególnych firm za pomocą okienek, tzn. wyklikać a nie modyfikować kod źródłowy.
  Bazę danych, wszystkie tabelki itp. stworzyć mam również ja.

To mój pierwszy program pisany na zlecenie i szczerze to nawet nie wiem w jakich granicach kształtują się ceny programów pisanych na zlecenie.
Więc jeśli mógł bym prosić o jakąś szacunkową wycenę ile za taki program można zgarnąć. Klient chce również kody źródłowe. Jak to z nimi jest? Jak to wygląda w praktyce.

 1. Czytałem na stronie Mono, że można go używać za darmo przy tworzeniu oprogramowania komercyjnego ale jeśli mógł by mnie ktoś w tym upewnić był bym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
ziemo

0

Visual Studio 2005 Express o ile dobrze pamietam tez mozesz uzywac do komercyjnego tworzenia.

Stawka standardowa to 200zl za roboczo dzien. Wyestymuj ile Ci to zajmie i pomnoz :)
Jezeli faktycznie nie jestes doswiadczonym programista to podziel ta stawke przez 2 albo 4, bo pewnie przeliczajac to na poswiecony czas to tyle dluzej go bedziesz robil... a za program skasujesz w sumie tyle samo :)

0

hmm, może mi się zdaje ale gdzieś czytałem, że edycji niepłatnej, czyli właśnie C# Express nie można wykorzystywac do celów komercyjnych.

0

Czytalem dokladnie licencje wersji Express Visual Studio (poza tym temat walkowany byl juz wiele razy). Nie ma ograniczen, jesli chodzi o produkcje komercyjnego oprogramowania wykorzystujac ta wersje VS.
Tak samo wyglada sprawa z uzywaniem SQL Server 2005 w wersji Express. Tyle, ze server ma pewne ograniczenia, eliminujace go w wiekszych projektach.

pozdr
Mariusz

0

Poza tym - kto udowodni w czym się pisało, skoro kompilowane i tak jest to przez kompilator z darmowego .NET Framework?
Równie dobrze można było to pisać w notatniku.

0

Zależy jaka jest licencja systemu w którym jest ten notatnik :P Ja mam z MSDN AA i nie mogę - mój notatnik nadaje się tylko do nauki...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1