Wątek przeniesiony 2021-04-29 16:20 z Nietuzinkowe tematy przez Patryk27.

Program Apollo - do pisania programów

0

Ostatnio został stworzony nowy program do pisania programów, w oparciu o FPC, o nazwie Apollo. To darmowy program, którego silnikiem jest FPC i można go sobie pobrać ze strony www.hendzel.pl. Pisze się na nim dość szybko i ma niektóre funkcje, których nie mają pozostałe kompilatory. Z pewnością będzie dalej rozwijany.

Piszcie co o programie Apollo myślicie.

9

Ja myślę że to co najmniej spam, a co więcej wygląda na jakiś malware. Który mamy rok zeby pisać wirusy w delphi? :D

Wait: czy ja dobrze widzę że to jest Delphi napisane w ... Delphi? :D

7

Masz tu swoje Apollo, faktycznie wyje** w kosmos:
screenshot-20210429162948.png

4

Pobrać nieznanego execa z nieznanej i podejrzanej strony, która nawet nie oferuje https, nie wspominając o udostępnieniu licencji, podpisów plików, kodzie źródłowym. Hmmm, czy to powrót do Polskiego Internetu lat 90?

4
Shalom napisał(a):

Ja myślę że to co najmniej spam, a co więcej wygląda na jakiś malware. Który mamy rok zeby pisać wirusy w delphi? :D

Wait: czy ja dobrze widzę że to jest Delphi napisane w ... Delphi? :D

"ma niektóre funkcje, których nie mają pozostałe kompilatory" to mógł napisać tylko programista Delphi

5

Odpaliłem to na wirtualce. To jest zbugowany klon Delphi.

Wszystko jest tak samo, tylko oczywiście jest mniej opcji. Do tego na pasku tytułowym wyświetlają się sentencje, które zmieniają się... przy poruszaniu okienkiem.

Myślałem, że może to no-code, bo autor pewnie zdaje sobie sprawę z istnienia Delphi i/lub Lazarusa, ale nie. Kontrolki oprogramowuje się w Pascalu. Do tego przy próbie uruchomienia krzyczy, że potrzebuje FPC, więc efektu końcowego nie zobaczyłem :(

Co ważne używając tej aplikacji nie zauważyłem ani jednej funkcji, która by dawała przewagę nad konkurencją.

6

"To nie błąd, to moja strona.", odkąd jestem na forum coraz rzadziej oglądam kabarety.

2
Apollo napisał(a):

Piszcie co o programie Apollo myślicie.

Z przeprowadzonych eksperymenów wnioskuję, że jeszcze nie potrafi automatycznie zamieniać moich myśli i konceptów na kod, chociaż próbowałem różnych ustawień. Przodem/bokiem/tyłem do laptopa, z włączonym/wyłączonym WiFi 5G, z włączonym i wyłaczonym laptopem i nic. W jednym z testów zaryzykowałem i zdjąłem nawet foliowy kask ochronny z głowy i nadal zero. Tak, że ten - na razie myślę pozytywnie o tym projekcie, ale to jeszcze nie to - czekam na kolejne wersje.

1
Apollo napisał(a):

Ostatnio został stworzony nowy program do pisania programów, w oparciu o FPC, o nazwie Apollo. To darmowy program, którego silnikiem jest FPC […]

Nazywanie zwyczajnego kompilatora silnikiem jest bardzo nietrafne i mylące. Jeśli już, to zrobione zostało IDE wykorzystujące FPC do kompilacji kodu i generowania binarek. Po tym co przeczytałem wyżej, jakoś boję się pobierać i testować. Więc może zróbmy inaczej:

Pisze się na nim dość szybko i ma niektóre funkcje, których nie mają pozostałe kompilatory.

Z reguły kompilatory nie służą do pisania, a tym bardziej go nie ułatwiają. Ale — jakie to funkcje? Może jakieś informacje byś podał, jakieś zrzuty dołączył? No nie zostałem zaciekawiony opisem z pierwszego posta, ani trochę.

4

Pisze się na nim dość szybko i ma niektóre funkcje, których nie mają pozostałe kompilator

Dziękuję, postoję.
Programu się boję.
To wcale nie tak,
że wirusy to znak.
Zbyt krótkie me życie,
by kochać apki skrycie.

1

Z reguły kompilatory nie służą do pisania, a tym bardziej go nie ułatwiają.

E, ja wiem… Dobre warningi, address sanitizer… Ogólnie sporo rzeczy może dla mnie zrobić.

3

Na tej stronie jest kilka dobrych perełek, np:

Instytut Neuronowy jest samozwańczą instytucją naukową. Jej podstawowym celem jest poznanie istoty życia jaźni w mózgu ludzkim. Podstawy naukowe tego zagadnienia stoją obecnie na etapie pionierskich badań, dlatego nowa teoria wykuwa się stale w trakcie prac nad próbami zaszczepienia sztucznej świadomości do automatów tworzonych przez człowieka. Instytut nie poprzestaje na tym, co jest już znane w dziedzinie tak zwanej sztucznej inteligencji i stara się rozwijać swoją teorię i praktykę w tej dziedzinie. Na razie są to skromne początki.

0

@szatkus: W instrukcji jest napisane, że przed trzeba pobrać i zainstalować FPC. I wtedy zobaczysz przewagę nad konkurencją.
Ponadto Koledzy jak widać używają słabych antywirusów, a jest ich tylko 28, które mają stare bazy danych, mało zaktualizowane, uznających oprogramowanie Apollo za malwera. Kto się przyznaje na tak zacnym forum, że korzysta ze słabych zabezpieczeń?.

1
Apollo napisał(a):

@szatkus: W instrukcji jest napisane, że przed trzeba pobrać i zainstalować FPC.

Równie dobrze może być napisane, żeby sobie kompilator napisać. FPC jest kompilatorem darmowym i wolnym, więc bez problemu — zgodnie z jego licencją — można go dołączyć do innego produktu, opakować je razem w instalator itd. Tak jest w przypadku Lazarusa, tak jest też w przypadku CodeTyphon.

A jeśli pobieram program i nie mogę z niego skorzystać, bo ten każe mi ręcznie pobierać jakieś dodatki, biblioteki itd, to go od razu wypieprzam i zapominam, że w ogóle miałem z nim do czynienia.

0

Pojawiła się nowa wersja Apolla. Jest tu: http://www.hendzel.pl/apollo.html

0

Chyba przetestuję. Natomiast jaki cela projekt?

1

Wszystko masz opisane dokładnie. - cel oraz dlaczego Apollo jest lepszy od Delphi oraz jego ociężałej marnej kopii - Lazarusa: http://www.hendzel.pl/wstawki/Apollo%20zeby%20dac%20cos%20Swiatu.php?wstawka=116

Z Bogiem.

0

Nie jestem autorem tego programu.
Po prostu mnie zaciekawił, bo to polski, jak widać, produkt, a jak dotąd nic w tej dziedzinie swojego takiego nie mamy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1