Do pisania programów

0

Witam,
mam takie pytanie, czy jest jakiś program do kodzenia, który umożliwi mi podzielenie ekranu na 4 części tak abym mógł widzieć wszystkie na raz? Dodam że korzystam teraz z gedita w systemie linux Ubuntu 14.04 LTS.

Co polecacie do kodzenia na linuxie?

0

O coś takiego ci chodzi?
Ctr + Alt + Cyfry z klawiatury numerycznej
costakiego?.png

:propo programowania na Ubuntu, jakie IDE jest ciekawe (oraz dosyć popularne) do programowania w Javie?

1

Vim i Emacs mają zdecydowanie największe możliwości i to właśnie jednego z nich polecam się nauczyć. Choć używam Vima nie czuję się kompetentny żeby oceniać, który jest lepszy. Inaczej sprawa się ma jeśli celujesz w kierunku Javy lub C#, wtedy chyba warto rozważyć dedykowane rozwiązanie. Nie są tak dobre, ale niestety programowanie w nich w niededykowanym rozwiązaniu może być kłopotliwe. Zwłaszcza jeśli masz pracować z istniejącym kodem klasy spaghetti.

1

Eclipse

2

Co polecacie do kodzenia na linuxie?

Awesome, xmonad, i3, do tego wspomaganie sie tmuxem w trudnych chwilach + konieczna znajomosc vi(ma)/emacsa (z opcja -nw). I jest miodzio. :P

0

Ja korzystam z sublime text 3, to o czym piszesz robisz tam alt+shift+5.

Wiem, że prawdopodobnie z vimem/emacsem osiągniesz większą produktywność, ale sublime ma też mnóstwo fajnych funkcji, jak kilka kursorów i ciekawe pluginy, a na uczenie się vima jestem zbyt leniwy :p

0

Eclipse, QtCreator (C++), dowolny ludzki edytor (Kate, gedit i inne takie zwykłe). KDevelop (C++) jest dobry, ale wciąż mało stabilny. Code::Blocks nigdy mi się nie podobał. Netbeans tak samo. Kiedyś jeszcze było takie coś, co się nazywa Bluefish ale nie wiem jak to teraz wygląda.

Zawsze jest też IntelliJ IDEA (CLion) albo Sublime Text ale za te chcą pieniądze.

Pałam bezgraniczną nienawiścią do Vi, Vima, Emacsa i innych takich "cudownych" wynalazków. W konsoli używam tylko nano.

0

Jeśli mam okienka: Eclipse bądź QTCreator jeżeli komputer jest w stanie taką kobyłę uciągnąć. Na słabszych kompach Notepad++.
W konsoli natomiast Vim.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1