Django, Python: TOP najlepszych przedmiotów z Allegro (proste/szybkie narzędzie do szukania okazji)

2

Witam serdecznie

[link do aplikacji dla tych którym nie chce się czytać/szukać w treści postu
Hity Z Całego Allegro - TOP Przebojów ]

Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą hobbystyczną i minimalistyczną aplikację web w Django zrealizowaną jako wprawka przy nauce Python i Django. (PHP developer z tej strony który teraz poważnie zastanawia się nad przełączeniem się na Pythona, bo bardzo fajnie koduje się w Django)

Aplikacja to minimalistyczne narzędzie do szybkiego znajdowania okazji zakupowych. Prezentuje bestsellery: najpopularniejsze przedmioty na Allegro na obecną chwilę.

Narzędzie przy okazji daje ciekawe informacje na temat tego co się najlepiej sprzedaje w danej kategorii lub we wszystkich kategoriach (bestsellery) np.
-Jaki jest na obecny moment (na moment pisania tego postu tj. 30-01-2021) najpopularniejszy przedmiot ze wszystkich kategorii czyli z całego Allegro?
-> odp: "Wirtualna Puszka WOŚP 10 zł" Kupiło osób: 30336

Zapraszam do sprawdzenia bestsellerów z Allegro i wyrażenia opinii o narzędziu (każdy feedback zostanie uwzględniony na roadmapie gdyż narzędzie zamierzam rozwijać)
Hity Z Całego Allegro - TOP Przebojów

Starałem się aby stworzyć narzędzie które przydałoby się w praktyce. Chciałem ułatwić sobie (i nie tylko bo w końcu jest online :) znajdowanie najlepszych przedmiotów które chciałbym kupić bez nadprogramowego sortowania, klikania i przewijania oraz przeglądania po oryginalnej stronie Allegro. Na podstawie subiektywnego testowego porównania oszczędność czasu jest minimum x2.

Szczegóły techniczne:
-Python 3.9
-Django 3.1
-MySQL 5.7
-frontend: framework css semantic UI
-deployment z Github i Pythonanywhere

Zaimplementowane funkcjonalności:
-cykliczne pobieranie kategorii i przedmiotów poprzez API Allegro i po przetworzeniu zapis do bazy danych (tylko tych przedmiotów które spełniają warunki bycia popularnymi, wynikowo ok 100 000 rekordów)
-listingi z nawigacją po kategoriach i z paginacją (ale bez robienia count co było nieoptymalne przy dużej ilości rekordów w bazie)
-wyszukiwarka full-tekstowa w NATURAL LANGUAGE MODE (Django natywnie tego nie obsługuje dla MySQL zatem trzeba było zaimplementować indywidualny lookup)
-lazy load zdjęć

Roadmapa:
-infinite scroll zamiast paginacji
-sortowanie po cenie, ilości kupujących, cenie z dostawą
-dodanie ocen, ratingu sprzedawcy
-powiadomienia na email/sms o okazjach które się właśnie pojawiły (możliwość subskrybowania danej kategorii lub słowa/frazy)
-dalsza przyszłość: dodanie jako osobne podaplikacje ofert z Ebay/Amazon/indywidualnych dużych sklepów online, może też ofert typu zamawianie jedzenia jak Pyszne, czy usług finansowych typu najpopularniejsze lokaty ale też najpopularniejszych noclegów czy innych tego typu ofert w których szuka się okazji a można by podpiąć się pod API i to zautomatyzować oraz przyspieszyć

Pozdrawiam

0

Fajnie to wygląda, chciałbym potrafić zrobić taką aplikację webową. W sumie ciekawy pomysł, bo można nauczyć się jakoś obsługi API od Allegro i tych dodatkowych rzeczy jak np. paginacja, wyszukiwanie, obsługa dużej bazy danych itp. Nie wiem tylko czy zamiana paginacji na infinite scroll będzie dobrym pomysłem :P

0

@revenger: dzięki fajnie że doceniasz, 5 dni pracy (i to na urlopie) :-)

revenger napisał(a):

Nie wiem tylko czy zamiana paginacji na infinite scroll będzie dobrym pomysłem :P

możesz rozwinąć, czy chodzi o SEO?

0

@d48u: szczerze mówiąc nie wiem, lecz możesz mieć rację odnośnie optymalizacji pod wyszukiwarki. Kiedyś przypadkiem natrafiłem na artykuł (jakaś stronka o web dev), w którym przedstawiono dlaczego infinity scroll niekoniecznie trzeba zawsze stosować. Nie pamiętam za wiele, bo pobieżnie przeskanowałem treść (temat niespecjalnie dla mnie ważny), ale ogólna myśl była taka, aby dobrze zastanowić się czego potrzebujemy i nie zapominać o paginacji.

0
  1. Po co 2 przyciski "więcej zdjęć" i "kup teraz", skoro oba przenoszą do tego samego - aukcji?
  2. Jakieś błędy w konsoli:
  3. Jakim cudem produkt, który był kupiony 1 raz jest w top10 "hitów"?
  4. Ten tekst "Hity Z Całego Allegro - TOP 33 Przebojów, Wow! Bestsellery: Najpopularniejsze przedmioty na Allegro" się nie zmienia po wyborze opcji sortowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0