Narzędzie do budowania testów językowych

0

http://kjt.uki.usermd.net/

Cześć,

Strona służy do pomocy w budowaniu testów sprawdzających znajomość gramatyki i słownictwa j. angielskiego. Structure Matcher wyszukuje wybrane konstrukcje gramatyczne i zwraca teksty z wyszczególnionymi zdaniami i wyrażeniami, na podstawie których można skonstruować test gramatyczny. Text Checker pomaga ocenić poziom trudności tekstu pod kątem słownictwa, wykorzystując listy słów pogrupowanych wg. Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a także sprawdzić znajomość wybranych wyrazów za pomocą testu. Więcej szczegółów umieściłem w zakładce "About".

Wykorzystywane technologie: React, Python, Node, spaCy

Jestem amatorem; będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie, zwłaszcza od osób, które zajmują się podobnymi problemami. Liczę też, że udostępniając tu link do strony przekonam się, czy mój tani hosting da radę obsłużyć choć minimalny ruch :).

0

Wprowadziłem kilka zmian. Najważniejsza dotyczy rozpoznawania struktur. Wcześniej sprawdzałem obecność w zdaniu kluczowych dla danej struktury gramatycznej tokenów w dość naiwny sposób - od lewej do prawej, posługując się flagami itp., zliczając wymagane tokeny. Na przykład, aby rozpoznać Present Perfect Continuous w zdaniu 'She has been drinking', sprawdzałem w pętli obecność czasowników posiłkowych 'has' i 'been' i w końcu czasownika głównego w odpowiedniej formie. W przypadku prostych zdań taki sposób był wystarczający, ale już w zdaniach bardziej złożonych np. 'She has told me she has been drinking" licznik czasowników posiłkowych może się "przekręcić".

Po przeczytaniu dokładnie dokumentacji :) okazało się, że spaCy udostępnia metody do otrzymania zbioru tokenów będących w relacji zależnej (dependency relation) z głównym tokenem, tzw. head. Na przykład, 'drinking' w 'She has told me she has been drinking" to head dla tokenów "she, has, been,"
https://explosion.ai/demos/di[...]re_web_sm&cpu=1&cph=1
Wystarczy sprawdzić w tym zbiorze obecność wymaganych czasowników posiłkowych.

Pozostałem zmiany to dodanie wyszukiwania wielu struktur jednocześnie, generowanie pdfów z testami, zmiany w menu.

0

Zgodnie z życzeniami użytkowników, wprowadziłem jedną dość istotną zmianę w SM; wyszukiwane są wszystkie struktury jednocześnie, a użytkownik wybiera tylko te, które go interesują.

0

Zajrzałam. Nie mam pojęcia, co to robi i jak, bo na pewno nie działa tak, jak bym się spodziewała.
Jedyne, co robiło mi to narzędzie to każdorazowe kasowanie tekstu, który tam wpisałam.

0

@Freja Draco: Może za mało klikałem testując po ostatniej zmianie i wkradły się jakieś błędy... Mogę wiedzieć, jaki tekst wpisałaś i gdzie: do Matchersa czy Checkera, w jakiej przeglądarce itp.? Spróbuj wkleić tekst lub wybrać, klikając 'Select text';

Czy inna mają podobny problem?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0