Aplikacja do zarządzania ligą pikarską

0

Witam.
Tworzę aplikację, która w założeniu ma służyć do tworzenia i zarządzania ligami piłkarskimi (ale może też innych dyscyplin).
Jest to typowy "work in progress" i tak na prawdę działa (i to w wersji developerskiej) tylko przeglądanie i to w wysokich rozdzielczościach(nie ma jeszcze RWD).
Część związana z tworzeniem nowych lig jest w trakcie budowy. Z edycji działa tylko dodawanie(po zalogowaniu) statystyk meczowych.
A ponieważ powróciłem do szukania pracy jako Junior Javascript Developer, całość napisana jest w javascrypcie (React ,Redux, Node.JS, Sequelize ORM, SQLite).
Dlatego chciałbym prosić o przejrzenie kodu, i obiektywną ocenę (nie boję się krytyki wręcz przeciwnie uważam ją za pomocną.)

Link do projektu : https://bitbucket.org/zabar13/leagues-manager

I jest jeszcze jeden mniejszy projekt powiedzmy, że do do symulowania wyników turnieju sportowego.

Link do projektu : https://bitbucket.org/zabar13/championship-random-generator
i wersja online : https://championship-generator.herokuapp.com/

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
PS.Czy z takimi umiejętnościami mam szansę znaleŹć jakieś zajęcia jako Junior JS Developer.?

1

Skąd się wziął pomysł na używanie selektorów "div > div > div" itp, jakaś nowa moda która jeszcze do mnie nie dotarła? W momencie pisania to może wygląda ładnie, ale później niech ktoś zmieni strukturę divów w widoku to przecież się to rozjedzie bardzo szybko, już nie wypominając czasu straconego na liczenie który styl do którego diva jest, jak dla mnie jest to bardzo kruche, nie czytelne i nie utrzymywalne na dłuższą metę. Selektory powinny być jak najprostsze, zwykły pojedynczy class name załatwia 95% przypadków.

0

@neves: uważam tak samo. Ostatnio starałem się przekonać do tej "nowej mody", ale jakoś nie czuję, żeby to było lepsze, za to obawiam się, że w przypadku zmiany struktury, całość się może rozjechać. OK, fajnie wygląda "goły" (w sensie - bez klas/ID) <div>, który w jakiś magiczny sposób jest ostylowany (ze względu na swoje położenie), ale przecież nie o to chodzi. Jednak "tradycyjny" sposób z "class" oraz "id" jest lepszy.

Przykładowo - dajesz <xxx class="button submit" id="save_file"> i taki kod jest uniwersalny.
Masz wskazane, że jest to przycisk (class: button), więc zostanie ostylowany jak WSZYSTKIE przyciski na stronie, ponadto jeszcze określasz, że jest to przycisk realizujący funkcję zapisu (takich też może być wiele) - więc zostają dodane atrybuty charakterystyczne dla tego typu przycisków, a na końcu dajesz ID, dzięki czemu możesz bez problemu się odwołać do tego elementu w DOM, a ponadto nadać dowolne indywidualne cechy dla tego konkretnego elementu.

Jedyny wyjątek, gdzie to (moim zdaniem) ma sens, to wskazanie dzieci konkretnego kontenera. Przykładowo - wskazujesz, żeby <div> będący wewnątrz elementu o class="top_menu" był jakoś konkretnie ostylowany. Potem możesz dokładać "gołe" div i każdy z nich automatycznie dostanie odpowiedni wygląd.

0

Może to zabrzmi dziwnie ale chciałem sprawdzić czy tak potrafię. Bo na pewnej rozmowie wytknięto mi, że nie wiem jak działają selektory.
Osobiście wolę stylować klasami i tak ostatecznie pewnie będzie też tutaj. (chociaż tego HOC'a withStyles z Material-UI jeszcze do końca nie rozgryzłem : ) )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1