NotesManager 3 - organizer osobisty

0

Cześć. Pragnę przedstawić Wam mój nowy projekt.

Program: NotesManager 3
Wersja: 3.0.0.0
Rodzaj: Organizer osobisty
Licencja: Freeware. Darmowy, także do użytku komercyjnego
System: Windows z Freamwork co najmniej 3.5 (2000, XP, VISTA, 7, 8, 8.1)
Autor: Krzysztof Rzepiński
Wersja językowa: Polska
Link: http://notesmanager.manifo.com/download---pobierz
Link bezpośredni: http://notesmanager.manifo.com/download---pobierz/get/b373ad10c46d4f1953798dbb13f2e09e

Program ten to rozbudowany, bogaty w funkcje, prosty w obsłudze, darmowy (także do użtyku komercyjnego) organizer osobisty dla użytkowników komputerów klasy PC z systemem Windows (XP, Vista, 7 oraz 8 / 8.1). Program jest kontynuacją będącej niegdyś wersji 1.0.2. Przez okres jej egzystencji program przeszedł gruntowne zmiany od wyglądu poprzez wzbogacenie programu w nowe funkcjonalności po ulepszenie istniejących w poprzedniej wersji funkcji.

Program charakteryzuje się prostotą obsługi oraz dużymi możliwościami. Dodatkowymi zaletami programu jest personalizacja wielu narzędzi dzięki czemu program można konfigurować wedle uznania i każdy użytkownik może ustawić odpowiednie opcje wedle własnych unikalnych potrzeb.
W programie zaimplementowano bogatą bibliotekę modułów takich jak: kalendarz, notatki, kontakty, zdarzenia chronologiczne, plan tygodnia, daty i rocznice, album, imieniny, waluty, sejf haseł, zadania oraz finanse. Każdy z modułów został wykonany w taki sposób, aby jego obsługa była łatwa i analogiczna w stosunku do pozostałych elementów aplikacji. Dzięki temu uzyskano łatwość obsługi i klarowność istniejących funkcji.
Program z racji swojej wszechstronności i dużej liczby modułów posiada napisaną dokumentację, która możliwa jest do przeczytania na stronie głównej projektu (http://notesmanager.manifo.com/download---pobierz), a nawet udostępniona została ona w pliku PDF dla zainteresowanych osób.

Zaletą programu jest brak koniecznej instalacji (wersja portable) oraz przenośna baza danych w postaci zaszyfrowanego pliku XML. Dzięki temu użytkownik otrzymuje aplikację mogącą działać na dowolnym nośniku danych, w każdym miejscu na świecie. Ponadto baza danych jest szyfrowana i istnieje możliwość zabezpieczenia jej hasłem, co potęguje bezpieczeństwo użytkownika programu. Wszystkie dane wprowadzane w aplikacji są szyfrowane niezależnie od tego, czy baza danych jest zabezpieczona hasłem.

Program "NotesManager 3" umożliwia także stworzenie kopii bezpieczeństwa zapisanych danych, dzięki czemu w przypadku losowej awarii (np. wyłączenie prądu w trakcie zapisu danych) dane nie ulegną zniszczeniu, gdyż ich kopia będzie zawierać wszystkie informacje.

Ogromną zaletą programu jest możliwość działania wielu modułów jednocześnie (np. kalendarza i kontaktów). Moduły te automatycznie będą odświeżać swoje informacje w przypadku dodawania, edycji lub usuwania danych, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybkie i wygodne narzędzie dzięki któremu może ustalać swój harmonogram pracy, plan dnia lub planować wyjazdy, gdyż wszystkie informacje znajduje w odpowiednich modułach mogąc mieć wszystkie uruchomione jednocześnie.

W programie zawarto dużą liczbę opcji, ale wszystkie są posegregowane w sposób tematyczny dzięki czemu użytkownik będzie z łatwością mógł zarządzać kolejnymi konfiguracjami danych modułów. Opcje te umożliwiają zaawansowane metody takie jak zabezpieczenie bazy danych hasłem, autozapis danych, czy też zabezpieczenie modułu sejfu haseł przed dostępem osobom trzecim. Dla ułatwienia w programie domyślnie ustawiono opcje , tak aby program zapewniał duże bezpieczeństwo danych oraz chronił dane użytkownika przed przypadkowymi operacjami.

Oczywiście organizer posiada wbudowany moduł automatycznych i ręcznych powiadomień. Element ten w aplikacji jest rozbudowany, ale niebywale prosty. Standardowo program bierze pod uwagę wszystkie moduły pod uwagę i gdy tylko dane wydarzenie, zadanie, urodziny itd. niedługo będzie miało miejsce, aplikacja o tym powiadomi użytkownika w wybrany przez usera sposób (komunikat w tray, komunikat w oknie).

"NotesManager 3" oferuje eksport i import danych do plików txt i xml, dzięki czemu możliwa jest wymiana danych pomiędzy różnymi użytkownikami. W ten sposób nie trzeba wpisywać wielokrotnie tych samych danych (np. dat lub kontaktów), a jedynie wystarczy je zaimportować.

Program "NotesManager 3" posiada szereg funkcjonalności, które stawiają ten produkt w opozycji do wielu płatnych, ciężkich, trudnych w obsłudze i zbyt rozbudowanych aplikacji, które użytkownika przytłaczają.
"NotesManager 3" swoimi licznymi funkcjami, łatwością obsługi, możliwościami zarządzania danymi, konfiguracją aplikacji pokazuje, że organizer osobisty może być prosty, łatwy a zarazem rozbudowany.

Z pewnością jednak dla wielu użytkowników największą zaletą będzie to, iż program "NotesManager 3" jest w pełni darmowy także do użytku komercyjnego, dzięki czemu nie trzeba płacić dużych pieniędzy za aplikacje, które posiadają podobne funkcje.

Gorąco polecam korzystanie z NotesManager 3

0

Jakiś screenshot?

0

Oczywiście.
Nie podawałem, bo wszystkie ifnormacje wraz ze screenami dostępne sa na stronie głównej projektu.

Oto kilka przykładowych screenów:
Okno główne aplikacji:
user image

Dodawanie kontaktu:
user image

Kalendarz:
user image

Waluty:
user image

Więcej informacji znajduje się na stronie głównej projektu wraz z dodatkowymi plikami jak: dokumentacja oraz plik z imieninami, które można importować do programu.
Poza tym na stronie umieszczona jest informacja szczegółowa co do obsługi działania aplikacji.

0

IMO appka trochę nie na czasie ;)

0

Wczytać plik / Zapisz plik - widzisz tu pewną niekonsekwencję?
Appka ma wygląd archaiczny.

A co wyklucza Twoją appkę z użycia?
Totalny brak synchronizacji.

Notatki na pendrive/tylko na jednym komputerze? Nah.
Bez dostępu przez panel www, kiedy tylko zechcę, z dowolnego urządzenia? Nah.

Kontakty mam wbijać ręcznie? Nie korzystam z takich cudów. Każdy taki program musi synchronizować się (dwustronnie) z przynajmniej Google.

I tak dalej.

Taki program, nawet bez synchro - wziąłbym tylko w jednym przypadku - gdyby potrafił "przykleić" się do boku ekranu, ograniczając dostępną przestrzeń dla zmaksymalizowanych innych aplikacji (tak jak pasek zadań). Żebym przełączając się między aplikacjami - cały czas miał notatki na wierzchu.

0

Po pierwsze gratuluje że się chciało, wiekszości się nie chce pisać apek, a na pewno udostepniać a jedynie komentują że to nie tak a tamto nie tak. Widać że kosztowalo Cie to duzo pracy a projekt nie jest zrobiiny od czapy. Pomyslales o ładnym interfejsie, nawet komunikaty z błędem s.ą własne, a nie zwykły showmessage. Cieszę się jak widzę że są jeszcze ludzie którzy prezentują własne pomysly i udostępniają je innym. Oby tak dalej. Życzę cierpliwości i wytrwałości w rozwijaniu

0

Kilka uwag:

  1. Podczas uruchomienia aplikacji bez zainstalowanego .NET Frameworka aplikacja wyswietla komunikat bledu, ze aplikacja nie zostala poprawnie zainstalowana. Przydalby sie bardziej szczegolowy komunikat. Rozwaz tez wersje instalacyjna. Jezeli ktos pobierze sobie wersje portable i natrafi na podobny problem aplikacja moze poinformowac o braku .NET Framework i zasugerowac pobranie wersji instalacyjnej, ktora sobie z tym wszystkim poradzi.
  2. Znalazlem plik imieninyAll - moze sie troche czepiam ale dziwnie wyglada taka mieszanina polskiego i angielskiego.
  3. Kiedy chce utworzyc nowy plik pojawia sie okno z mozliwoscia wpisania hasla. Jezeli na tym etapie wystapi jakis blad to wyskakuje kolejne okno, tym razem z powiadomieniem o bledzie. W mojej opinii jedno okno dialogowe w zupelnosci wystarczy i komunikat bledu moglby byc wyswietlany tam gdzie wpisuje haslo.
  4. Kalendarz: dlaczego miesiac "maj" jest z malej litery a inne z duzej?
  5. Dodawanie zadania: moim zdaniem domyslnym priorytetem powinien byc priorytet sredni.
  6. Czy istnieje mozliwosc dodawania zadan cyklicznych? Jezeli nie, to warto to dorobic.
  7. Warto byloby troche unowoczesnic interfejs
  8. Tak jak juz wspomniano przydalaby sie jakas synchronizacja.

Troche szkoda, ze zdecydowales sie trzymac dane w plikach na komputerze uzytkownika - opcja moze nie do konca zla, ale brak synchronizacji moze zniechecic uzytkownikow.

W mojej opinii lepszym rozwiazaniem jest zrobienie logiki po stronie serwera - aplikacja desktopowa pelnilaby role klienta komunikujac sie z serwerem przez jakies API. Wtedy latwiej byloby zrobic wersje WEBowa i nie byloby to zle posuniecie poniewaz aplikacje desktopowe wychodza z mody (choc nadal swoich zwolennikow maja).

Mimo wszystko to fajnie, ze Ci sie chcialo poswiecic swoj czas i zrobic jakas aplikacje :)

1
  1. które z funkcji aplikacji są unikalne (niedostępne np. przez wtyczki w Mozilla Thunderbird)? Dlaczego akurat NotesManager (brakuje tego także na stronie)

  2. aplikacja nie musi się łączyć/synchronizować z web, ale MUSI obsługiwać vCard (standard): http://en.wikipedia.org/wiki/VCard

  3. moduł walut nie ma podstawowej funkcji (przynajmniej nie jest opisana): przeliczenie kwoty
    powinna być co najmniej tak prosta jak w googlu "100 USD in PLN".

  4. kurs średni z taką masą cyferek jest podejrzany, nie używasz Currency (lub innej formy zmiennej walutowej)?

Strona:

  • na pierwszej stronie w pierwszym zdaniu piszesz per "ty" potem "państwo" - trzeba się zdecydować
  • ostatni element menu (tylko ostatni) jest pisany małą literą
  • brak (w odpowiednim miejscu) opisu licencji i/lub ceny
  • strony są przeładowane tekstem, wg niektórych autor strony ma 8 sekund żeby zatrzymać / zainteresować czytelnika, trzeba je poskracać lub rozbić na więcej
0

Dziękuję za uwagi i propozycję co do ulepszenia programu. Oczywiście nie wszystkie pomysły zapewne zrealizuję np: synchronizacja.
Spodziewałem się, iż większość użytkowników zrezygnuje z programu "NotesManager 3" z powodu braku tej funkcjonalności. Takie jednak było założenie od samego początku - nie chciałem aplikacji uzależniać od żadnego serwera lub strony www. Oczywiście w pewnym sensie poszedłem na kompromis - waluty, czy też własna strona www na której sprawdzana jest aktualna wersja programu. Jednak synchronizacja danych z googlem czy facebookiem, które to mogą w każdej chwili zmienić się niezależnie ode mnie i spowodować tym samym trudności w funkcjonowania programu były dla mnie nie do zaakceptowania. Oczywiście jestem w stanie zrozumieć każdego kto uzna ten element za wadę aplikacji - byłem o tym przekonany od samego początku. Chciałbym jednak zwrócić także uwagę na fakt, iż program ten to nie tylko moduł kontaktów, ale także masa innych narzędzi. Program tak naprawdę powstał by ułatwić pracę (także mi) w codziennych obowiązkach jak np: zapamiętywanie rocznic, urodzin lub też kontrolować swoje zadania w wygodny sposób.
W ten sposób program uważam, że spełnia swoje cele w całkowitym stopniu, a to dlatego, że używam tego programu na co dzień i w nim ustalam harmonogram moich przyszłych zadań itd.

Funkcja synchronizacji na razie się nie pojawi. Jest ona od samego początku na mojej liście zadań do wykonania "na samym końcu" tzw. "future task". Gdy aplikacja będzie już robić wszytko co sobie założyłem na początku jej produkcji być może zdecyduję się na kolejne kroki rozszerzenia założeń co do aplikacji.

Pragnę tu podkreślić słowo "założenia". Aplikacja "NotesManager 3" posiada pewne założenia w swojej funkcjonalności i po prostu pewne elementy mogą nie spodobać się określonej grupie odbiorców. Jest to oczywiście jak najbardziej naturalne.

Teraz pozwolę się odnieść do konkretnych wypowiedzi, aby każdy wiedział w jakim kontekście udzielona jest odpowiedź.

gdyby potrafił "przykleić" się do boku ekranu, ograniczając dostępną przestrzeń dla zmaksymalizowanych innych aplikacji (tak jak pasek zadań).

Jeśli dobrze rozumiem - program miałby się zmniejszyć do prostego paska podobnego do menu start i oferowałby po prostu przyciski które są w menu.
Taka funkcja byłaby ciekawa, ale zarazem niezbyt praktyczna, trzeba zauważyć, że wpisując określone dane, raczej użytkownik chce na nich pracować, co oznacza zarazem, że chce je widzieć.

jednak w pewnym sensie taki interfejs możesz uzyskać poprzez ręczne zmniejszenie formatki. MOduł nie zajmuje wtedy wiele miejsca a zarazem uzyskujesz podobny efekt do tego, który opisujesz.

  1. Podczas uruchomienia aplikacji bez zainstalowanego .NET Frameworka aplikacja wyswietla komunikat bledu, ze aplikacja nie zostala poprawnie zainstalowana. Przydalby sie bardziej szczegolowy komunikat. Rozwaz tez wersje instalacyjna. Jezeli ktos pobierze sobie wersje portable i natrafi na podobny problem aplikacja moze poinformowac o braku .NET Framework i zasugerowac pobranie wersji instalacyjnej, ktora sobie z tym wszystkim poradzi.
  2. Znalazlem plik imieninyAll - moze sie troche czepiam ale dziwnie wyglada taka mieszanina polskiego i angielskiego.
  3. Kiedy chce utworzyc nowy plik pojawia sie okno z mozliwoscia wpisania hasla. Jezeli na tym etapie wystapi jakis blad to wyskakuje kolejne okno, tym razem z powiadomieniem o bledzie. W mojej opinii jedno okno dialogowe w zupelnosci wystarczy i komunikat bledu moglby byc wyswietlany tam gdzie wpisuje haslo.
  4. Kalendarz: dlaczego miesiac "maj" jest z malej litery a inne z duzej?
  5. Dodawanie zadania: moim zdaniem domyslnym priorytetem powinien byc priorytet sredni.
  6. Czy istnieje mozliwosc dodawania zadan cyklicznych? Jezeli nie, to warto to dorobic.
  7. Warto byloby troche unowoczesnic interfejs
  8. Tak jak juz wspomniano przydalaby sie jakas synchronizacja.

3.) Być może, jednak taki komunikat zwraca uwagę użytkownika. Gdyby błąd pojawiał isę w cichy sposób np. poprzez ErrorProvider, to powodowałoby to nieco dziwy wygląd formatki jak i użytkownik na początku mógłby nie wiedzieć "o co chodzi".
8.) Co do synchronizacji to ustounkowałem się na początku posta.

Reszta pomysłów i poprawek jest jak najbardziej na tak.

  1. aplikacja nie musi się łączyć/synchronizować z web, ale MUSI obsługiwać vCard (standard): http://en.wikipedia.org/wiki/VCard

Nigdy wcześniej nie słyszałem o VCard. Temat jest jak najbardziej do przemyślenia i do dodania w programie. Jednak na to potrzebny byłby większy przedział czasowy ze względu na to, iż trzeba przemyśleć dobrze w jaki sposób miałoby to działać akurat w mojej aplikacji. Pomysł jednak zapisałem sobie i zapewne w którejś wersji się pojawi.

  1. moduł walut nie ma podstawowej funkcji (przynajmniej nie jest opisana): przeliczenie kwoty
    powinna być co najmniej tak prosta jak w googlu "100 USD in PLN".

Przeliczanie walut według mnie nie ma sensu w tym programie. Podstawowe pytanie: po co ktoś miałby przeliczać waluty w aplikacji jaką jest organizer osobisty? Oczywiście taka funkcjonalność jest do zrobienia w jakieś 5 minut, ale nie chcę "napychać" programu dużą ilością funkcjonalności a jedynie tymi które bedą rzeczywiście wykorzystywane.
Przeliczanie walut, w samym module przechwoującym waluty ma chyba mało sensu.
W module finansów zaś, gdy wpisujemy przychody lub rozchody to także określona kwota jest użytkownikowi znana i nie ma za bardzo sensu przeliczać to z X na Y.

Jednak dodam tutaj fakt, iż jedną z najbardziej pilnych modyfikacji które pojawią się w następnej wersji jest formatka z raportem finansowym, gdzie między innymi pojawi się przeliczenie walut, ale tam będzie to miało konkretne znaczenie, gdyż w raporcie znajdzie się zestawienie miesięczne. Ponieważ aplikacja umożliwia podanie różnych walut - na zestawieniu warto mieć jednak sumę zbitą w konkretnej jednej walucie - w programie zostanie dodane przeliczenie walut tak by ostateczny wynik był pokazany jak najabrdziej przejrzyście.
W takiej sytuacji przeliczenie walut uważam ma sens i w takiej postaci pojawi się za jakiś czas.

  1. kurs średni z taką masą cyferek jest podejrzany, nie używasz Currency (lub innej formy zmiennej walutowej)?

Nie używam i było to zrobione jak najbardziej umyślnie. Wszystko dlatego, iż chciałem ukazać jak z największą precyzją otrzymane wyniki.

Strona:

  • na pierwszej stronie w pierwszym zdaniu piszesz per "ty" potem "państwo" - trzeba się zdecydować
  • ostatni element menu (tylko ostatni) jest pisany małą literą
  • brak (w odpowiednim miejscu) opisu licencji i/lub ceny
  • strony są przeładowane tekstem, wg niektórych autor strony ma 8 sekund żeby zatrzymać / zainteresować czytelnika, trzeba je poskracać lub rozbić na więcej

Dziękuję za uwagi, z pewnością to niedługo poprawię. Strona jest tylko prostym tekstem informującym użytkownika o tym ,czym jest sam NotesManager oraz udostępnia dział Download. Wiele więcej po stronie nie oczekuję, ani użytkownik oczekiwać nie powinien, gdyż strona została zbudowana tylko po to by udostępnić plik.
Dla osób które nie chcą pobierać dużej dokumentacji dodałem dodatkowo proste pomoce online w postaci dokumentacji na stronie, gdzie wszystko zostało opisane.
Wspomniane przez Ciebie usterki poprawię w najbliższym czasie.

Aktualnie projekt odłożyłem delikatnie na bok, ale cały czas będzie rozwijany. Lista funkcjonalności, którą do tej pory napisałem sobie to:

  • Raport finansów
  • Widok hierarchii zadań.
  • Moduł zadań programistycznych
  • Raport do zadań programistycznych
  • Obsługę jednej bazy przez wielu użytkowników
  • Import i eksport danych z / do plików HTML, RTF, CSV.
  • Dziennik ucznia
  • Pokaż tylko zadania nadrzędne - przycisk do menu
  • Pokaż tylko zadania podrzędne - przycisk do menu
  • Dodawanie notatek filmowych, głosowymi itp.
  • Każdy wpis prócz standardowego tekstu może zawierać załącznik lub link do pliku.
  • wbudowany klient pocztowy.

Do zastanowienia:

  • Czytnik RSS
  • moduł informacji pogodowych
  • Synchronizację z urządzeniami mobilnymi,
  • bramkę SMS,
  • powiadomienia również przez SMS
  • VCard przemyśleć i dodać.

Plan czasowy oraz ramy czasowe na wykonanie tych zadań są i wszystko jest gotowe do dalszej pracy, więc z pewnością pojawi się nowa wersja. Mówiąc "nowa wersja" mam na myśli "3.0.0.1", "3.0.1.0" itp. Oznacza to, że nadal pozostajemy oczywiście w wersji opatrzonej cyferką 3.

Przed zaimplementowanie nowych funkcjonalności poprawię jeszcze omawiane pomyłki, literówki, usterki itp. za kilka dni (czekam na ich ujawnienie najpierw), wtedy też pojawi się wersja 3.0.0.1, a następnie zacznie się programowanie nowych funkcjonalności i za parę miesięcy pojawi się wersja 3.0.1.0.

Taki jest właśnie plan :)

Dziękuję bardzo wszystkim za rady i pomysły.
Pozdrawiam.

0
  1. vCard to jedyny standard który jest obsługiwany przez większość softu jaki znam zawierającego książkę adresową: gmail, thunderbird, Android

  2. Chyba już teraz masz w tym programie za dużo funkcji, a widzę że planujesz jeszcze więcej.
    Proponuję zastanowić się nad rodziną programów i przeczytać Lean Startup lub coś od Erika Sinka.
    Jeśli spróbujesz zrobić kombajn do wszystkiego to pamiętaj o haśle "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
    Raportów finansowych np. w ogóle nie widzę w takim sofcie.
    Tak samo dziennik ucznia.
    I zadania programistyczne.

To zupełnie różne działki.

Jak można rozdrobnić produkt - przykład:
http://www.birdiesoftware.com/

0
KrzysztofR napisał(a):

Jednak synchronizacja danych z googlem czy facebookiem, które to mogą w każdej chwili zmienić się niezależnie ode mnie i spowodować tym samym trudności w funkcjonowania programu były dla mnie nie do zaakceptowania. Oczywiście jestem w stanie zrozumieć każdego kto uzna ten element za wadę aplikacji - byłem o tym przekonany od samego początku.

Nie jestem jakims zwolennikiem portali spolecznosciowych, ale o ile mi wiadomo to FB posiada pewne API. Z reguly takie rzeczy sa (a przynajmniej powinny byc) kompatybilne wstecz. Moze troche za bardzo sie przejmujesz?

KrzysztofR napisał(a):

3.) Być może, jednak taki komunikat zwraca uwagę użytkownika. Gdyby błąd pojawiał isę w cichy sposób np. poprzez ErrorProvider, to powodowałoby to nieco dziwy wygląd formatki jak i użytkownik na początku mógłby nie wiedzieć "o co chodzi".

Jezeli mowa o migajacej ikonce obok pol formularza, to rzeczywiscie uzytkownik moglby byc troche zdezorientowany. Mnie raczej chodzilo o mechanizm dosc znany z aplikacji webowych. Tu masz przyklad:

http://netdna.webdesignerdepot.com/uploads/design_elements_not_to_overlook/06-error-message.jpg

Czyli pasek w gornej czesci formularza z komunikatem bledu, najlepiej z odpowiednia ikonka. Takiego czegos raczej nikt nie przeoczy - plus jest natomiast taki, ze jest mniej haosu - nie wyskakuje drugi dialog ktory na dodatek moze przykryc ten pierwszy. No ale jak tam chcesz :)

0

Raport finansowy - to bardzo istotny element w "NotesManager 3". Moduł finansów umożliwia sukcesywne zapisywanie wydatków jak i przychodów, więc raporty finansowe pozwolą kontrolować wydatki domowe. Będzie to oczywiście raport finansowy na potrzeby domowe nie biznesowe / firmowe. Zdecydowanie uważam to za bardzo potrzebny element. Oczywiście można się nie zgodzić.

Zadania programistyczne - tutaj to już dodatek, bardziej z myślą o samym sobie. Po prostu program będę używać sam osobiście, więc taki moduł mi się przyda. Jeśli komuś jeszcze to user, jeśli nie to po prostu nie będzie go używać. Ten element mógłby nie pojawić się w aplikacji, ale do pewnych rzeczy mi się przyda.

Dziennik ucznia - jako organizer osobisty taki moduł to element także który spokojnie może się pojawić. Przydatny zarówno dla studentów jak i uczniów innych szkół. Ponadto uzupełnia się idealnie z modułem planu tygodnia. Z pewnością niejednej osobie taki moduł się przyda.

Te elementy pojawią się na 100%, były one wymyślone już dawno temu i temat był wielokrotnie przemyślany.
Tak jak jednak wspomniałem wcześniej - aplikacja nie każdemu musi się podobać oraz to co się w niej znajduje. Po prostu każdy oczekuje czegoś innego i ma inne potrzeby.
Jestem jednak pewien, że wspomniane elementy będą pożądane przez większą część użytkowników. (poza modułem dla programistów, ale to po prostu dodatek tylko dla mnie)

0
KrzysztofR napisał(a):

Jestem jednak pewien, że wspomniane elementy będą pożądane przez większą część użytkowników. (poza modułem dla programistów, ale to po prostu dodatek tylko dla mnie)

Nie stawiaj tez tylko się zapytaj. Np. przez kwestionariusz lub bezpośrednio.
Ilu użytkowników to uczniowie?
Ilu użytkowników to rodzice?
Ilu użytkowników to programiści?
itd.

Czy za dużo funkcji nikomu nie przeszkadza?
W czym wolisz robić notatki? W Wordzie czy czymś innym?
Gdy chcesz coś policzyć - otwierasz Matlaba czy Kalkulator?

0

Jeśli myślisz o tak sporej ilości różnej funkcjonalności to może jakiś mechanizm pluginów? Podczas instalacji użytkownik sam wybiera z czego chce korzystać a i technicznie to jest fajne wyzwanie, sprawny mechanizm pluginów wcale nie jest prosty do zrobienia (wg mnie oczywiście).
Jak widzę takie formularze jak te przy dodawaniu kontaktu w tej apce to przechodzi mi ochota na używanie tego. Tak rozbudowane formularze mają racje bytu tylko tam gdzie jest to absolutnie konieczne, czyli najczęściej w sofcie księgowym. Gdybym chciał coś takeigo używać chciałbym nowy kontakt dodać dwoma kliknięciami przy minimalnej ilości tekstu do wpisania. Domyślam się, że nie trzeba tego wszystkiego uzupełniać żeby dodać kontakt, ale ilość inputów i tak przytłacza. Proponuję zrobić coś na zasadzie "Szybkie Dodanie Kontaktu", które powinno być konfigurowalne przez użytkownika.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1