Sterowanie kamerą internetową.

0

Witam!
Potrzebuję napisać program, który bedzie sterował kamerą internetową (robienie zdjęć),
potrzebuję informacji jak taką kamerę obsłuzyć. Interesują mnie najbardziej Philips Vesta Pro i QuickCam Express. Mile widziane informacjie do wszystkich typów kamer.

0

jeśli to na Windows XP to pewnie będziesz miał do tego jakieś API...
http://www.msdn.com/ a dokładniej http://rad.microsoft.com/ADSAdClient31.dll?GetAd=&PG=CMSWIZ&SC=F2&AP=1027 - jeśli wchodzi :P - taki dziwny link :P
nie napisałeś jakim językiem programowania, więc szyderczy ludzie mogą pomyśleć, ży ci chodzi o obsługę za pomocą progsa :P

0

C, pascal lub assembler :D

dobrze by było jakby działało tez pod Wind 98 SE

0

Jest do tego komponent - tsCap32 jeżeli się nie mylę. Korzystam z niego i spełnia moje oczekiwania. Jak się zainteresujesz to popatrz w załączone demko, tam jest wszystko (wraz z robieniem zdjęć).

0

A można obraz z TEGO zapisac jako plik bmp??

0
Hery napisał(a)

A można obraz z TEGO zapisac jako plik bmp??

Chyba raczej jako JPEG...

0

KIedyś robiłem program, który co jakiś czas robił zdjęcia tego co widzi kamera. I porównywał z poprednim ujęciem, jeżeli było różne w jakimś stopniu to wydawał odgłos i zapisywał kopię obrazka wraz z datą.

To była prosta przeróbka przykładów do komponentów DSPack w Delphi. Obsługiwało każdą kamerę, którą zdaje się Windows poprzez WDM obsługiwał.

0

a czy mógłbys napisać wiecej na temat tej przeróbki w komponencie DSPacka ?
moze konieczny fragmencik do wklejenia u siebie ?
pozdrawiam Seba :)

0

To nie była przeróbka w komponencie, tylko przeróbka przykładów do DSPack ;) Jeśli chcesz mój eksperymentalny program (lub jeśli ktos inny chce) to niech się zgłosi na e-maila, wyślę go, wraz z którką insrtukcją obsługi bo ja go robiłem tylko testowo i jest strasznie skomplikowany :D

[added]
Ze wzgledu na dużą ilosć próśb program umieścilem tutaj: http://www.ktos.info/area51/MotionDiff.zip. W pliku readme.txt jest niewielka instrukcja. Ostrzegam, że obsługa i kod programu są bardzo zagmatwane.

0

Hello
ok mój email : [email protected]
pozdrawiam
Seba

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1