Program emulujący drukarkę na komputerze (chodzi o "pdf")

0

Witam,
Mam takie ustrojstwo jak analizator hematologiczny Edan H30, czyli jest próbka krwi, a analizator podaje wynik badania - morfologię. Urządzenie jest produkcji chińskiej oczywiście - w sprawie zwróciłem się i do serwisu polskiego i do producenta, ale o tym później - po prostu rozwiązanie muszę zrobić "na wczoraj" i nie mogę czekać na aktualizacje.
Analizator hematologiczny (Edan H30) oczywiście pięknie drukuje na jednej z kilku dostępnych drukarek. Są wartości referencyjne, są grafiki. Oczywiście producent przewidział, że można wyniki przesłać na komputer, ale wysyła je nie jako pdf, ale jako excel i to w wersji bardzo ubogiej - bez wartości referencyjnych i bez grafik - dla lekarza coś takiego jest nie do przyjęcia.
Ma nie być żadnego obiegu papierowego, a więc na komputer musi być przesłany pdf, który wygląda dokładnie tak, jak się drukuje. Tu pojawiają się schody - widocznie urządzenie jest "za tanie".
Kombinowaliśmy na różne sposoby i z tej racji, że producent nie raczy odpowiedzieć na maila, a nawet go nie odebrał, pojawiła się propozycja, żeby jakimś cudem analizator wysyłał dane do druku, myśląc, że wysyła je do drukarki, a my zrobimy taki myk, że komputer będzie tą drukarkę emulował i w rzeczywistości wydrukuje do pdf.
Na ile to realne? Czy ktoś ma jakiś pomysł? W szperaniu w Internecie rano Google podało mi, że jest jakiś emulator drukarki na sourceforge, ale już po południu Google mi tego nie wyświetla. Coś słyszałem o programie Hyperterminal, albo Hyperaccess, ale to też tak tylko "ktoś coś powiedział" i niestety musiałoby to działać na kablu USB. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo byłbym wdzięczny za poradę.
Podkreślę, że jak się nic nie da wyczarować, to Prezes byłby skłonny rozmawiać o napisaniu czegoś, co oczywiście ja bym nadzorował. Chodzi o prostą drukarkę hp i nie ma być kolorów. Rano mogę podać listę kilkunastu drukarek, które to urządzenie obsługuje.

5

Windows 10 ma w standardzie "drukarkę PDF" zainstalowaną.
Poza tym - jak na Google wpiszesz "PDF printer" to wyskoczy pełno wyników, ja osobiście bardzo lubiłem i korzystałem z https://www.bullzip.com/products/pdf/info.php, ale oczywiście możesz sobie wybrać coś innego, jeśli inna apka będzie Ci bardziej pasować.

0

Spróbuj tak, tylko w przedostatnim kroku wybierz "shared" https://www.informaticar.net/[...]printer-for-testing-purposes/
Tutaj: https://www.colorpilot.com/virtual-printer-sharing.html

To razem z tym co cerrato mówi może pomóc.

0

Dzięki,
Jutro spróbuję i dam znaka.

1

Dawno temu było coś takiego jak Pdfcreator widzę, że jeszcze ciągle instalator się pojawia. Potem gdzieś korzystałem z novaPDF. Oba programy to wirtualne drukarki tworzące dokument PDF.
Zobacz zestawienie tutaj, szukając wirtualnych drukarek
https://www.dobreprogramy.pl/[...]ows,6505378764658817?strona=3
Nie wiem pod jaki system tego szukasz bo są i nowsze.

0

No dobrze, ale tak leżałem i myślałem. Jak ja oszukam analizator, że wysyła dane do drukarki hp, pod którą ma specjalny sterownik? Podłączę powiedzmy usb z analizatora do komputera i analizator jak ma zobaczyć, że jest to drukarka do której ma konkretny sterownik? To, że ja mogę wysłać z dowolnego programu na kompie nie do drukarki, tylko do pdf to ja wiem - na wszystkich kompach jest już taka opcja. Ja muszę niestety z kompa wysłać fałszywy komunikat, że komputer jest drukarką i wszystkie te "szlaczki", które analizator wyśle do drukarki według sterownika hp przetłumaczyć na pdf. Wytłumaczcie mi proszę, bo nie za bardzo rozumiem...

2

Czekaj, to może opisz dokładnie o co chodzi.
Bo ja to, co napisałeś w pierwszym poście, zrozumiałem tak, że nie ma opcji eksportu do PDF (albo jeśli jest, to jakaś ograniczona), ale na drukarkę można wywalić wszystko, co tylko chcesz. A teraz piszesz o jakichś specjalnych sterownikach do drukarki.
Zasaada jest taka - przy drukarkach, które masz "po prostu" dostępne w systemie, sterownik to problem systemu, a użytkownik wybiera sobie urządzenie z listy i na nim drukuje. Jeśli ten program ma to inaczej rozwiązane, to musisz opisać, jak to działa. Czy to są jakieś dedykowane urządzenia drukujące? Jak są podłączone? Czy są widziane w systemie przez inne aplikacje, czy tylko ta jedna ma do nich dostęp?

1

Sprawdź mój poprzedni post, drukarkę wirtualną z windowsa np. taką która drukuje do PDFa możesz wystawić na sieci jako drukarkę współdzieloną.
W ten sposób twoje urządzenie będzie widzieć tą drukarkę PDF tak jak każdą inną drukarkę sieciową.

1

to jest osobne ustrojstwo, pod które podłącza się drukarke - tam nigdzie nie ma windowsa. Chodzi o to, żeby komputer był widziany jako drukarka. Albo inaczej - trzeba zbudować fizyczną drukarkę, która zamiast na papier drukuje do PDFa

teoretycznie, jeśli możesz podłączyć do niego drukarkę sieciową (po ethernecie albo wifi) to możesz na kompie udostępnić drukarkę PDF i pod nią podpiąć się z urządzenia. Ale jak tam masz tylko USB to może być to niewykonalne w rozsądnym czasie i nakładzie finansowym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0