Jakie języki da się ze sobą pogodzić?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-07-28 12:17

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

Witajcie. * Mam do was interesujące pytanie.

  • Z góry uprzedzam, że moje doświadczenie programistyczne miesi się w granicy miesiąca sumiennej nauki (Python + Django) po 16 godzin i kilka książek - Nie wiele :)

Pracuję nad aplikacją webową. Właśnie zbieram do projektu drużynę i zastanawiam się, jak połączyć ze sobą pracę różnie doświadczonych osób. Czy istnieje coś takiego jak jakaś tabelka kompatybilnych ze sobą języków? Załóżmy, że jeden mówi o sobie C# + .Net, drugi PHP, etc. Zgłaszają się do mnie ludzie z różnych zakątków z zupełnie różnymi językami. W kilku książkach czytałem, że każdy język to w zasadzie prawie to samo – tylko inaczej, nadal jednak nie mam jasnego obrazu co do kilku pytań:

[] Czy pracę w różnych języków da się połączyć, tak aby każdy z nich mógł pracować nad inną częścią platformy, a jednocześnie nie zrobi się z tego jakiś bajzel nie do ogarnięcia?
[] Gdzie istnieją granice takiego łączenia?
[] Czy któreś języki do siebie na pewno nie pasują, nie są kompatybilne z innymi?
[] Czy taka sytuacja jest do ogarnięcia, zakładając, że przy pierwszym finansowaniu wszystko przepisze się na nowo?

Odpowiadając na pytanie co robię, dobrym przykładem mogą być takie platformy jak Spotify, Instagram, czy you tube. Oczywiście w okrojonym MVP nie będzie to projekt rzędu 1-2 miliona.

miesiąc??? a koledzy też??? i chcecie pisać każdy swój kawałek w czym innym zamiast się nauczyć jednego języka? bo straciliście już miesiąc na naukę innego? - Miang 2019-07-28 12:54

Pozostało 580 znaków

2019-07-28 12:25

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

Można pisać każdą rzecz w innym języku ale po co? Jeśli po to, bo nie ma x ludzi z jednej technologii to jest to głupie. Jeśli do projektu legacy chcemy dopisać moduły bardziej nowoczesne to już lepsza motywacja. Na koniec polecam poczytać o mikroserwisach - to architektura, podejście gdzie każdy element jest osobnym serwisem i wtedy to jeden może być pisany w pythonie, inny w c a jeszcze inny w asm nawet.

Pozostało 580 znaków

2019-07-28 12:44

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 8 godzin temu

Lokalizacja: Hong Kong

2

imo nie ma to sensu. przy malym projekcie robienie go w kilku technologiach moze sprawic ze wiecej czasu spedzisz na integracji niz wlasciwym projekcie. aby takie cos dzialalo potrzeba by doswiadczonego zespolu dobrych ludzi, z drugiej strony jesli ktos jest dobry i doswiadczony to moze robic w (prawie) dowolnej technologii wiec po co sie babrac z mieszaniem.
skoro projekt jest od zera to przeglosujcie najlepiej pasujaca, glowna technologie + ewentualnie jakies poboczne w sytuacji gdy rzeczywiscie to bedzie mialo jakies benefity.

Pozostało 580 znaków

2019-07-28 14:59

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

Żeby sprostować nieporozumienie: Ja nie będę tego budował. Chwilowa nauka dała mi co prawda lepsze pojęcie na temat tego jak to wszystko działa. Potrafię też zrozumieć wasze odpowiedzi i wyznaczyć lepszy kierunek :)

Najlepiej wybrać Kotlin ma taki kompilator jak C++, działa na JVM jest do backendu i frontendu Kotlin.js do tego możesz w nim pisać aplikacje mobilne na Androidzie i iOS. - sanny 2019-07-28 15:57

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0