adapter udp do servletu w gae

Odpowiedz Nowy wątek
2015-08-11 15:04
makaron9999
0

Potrzebuję przesłać dane od klientów wysyłających je po udp do programu pracującego w chmurze google. Ze względu na to, że owa chmura uniemożliwia nasłuchwianie muszę obejść problem za pomocą wspomnianego adaptera.
Adapter ma pracowac w google compute engine (gdzie moge nasluchiwac udp) i przekazywac dane do aplikacji w google app engine.
Mam dwa pomysły jak to osiągnąć i chcę się zapytać, który jest lepszy lub poznać trzeci. Ważne jest dla mnie by aplikacja mogła słać potwierdzenie do klienta po udp, że dane dotarły i ew. okreslala za ile ma sie znow klient zglosic do serwera:

1) adapter otrzymuje dane po udp i zapisuje je w bazie danych i wysłyła po udp potwierdzenie, że dane dotarły. Z bazy aplikacja webowa je odczytuje dane i je prezentuje.
2) Adapter otrzymuje dane po udp, wywołuje servlet w google app engine gdzie przekazuje dane do cache'u/bazy danych backendowego serwera, otrzymuje odpowiedz od servletu i na jej podstawie wysyla odpowiedz po udp do klienta. Web aplikacja prezentująca czyta dane z innego servletu serwera backendowego.

Proszę kogoś doświadczonego o opinie, bo ta tematyka nie jest mi bliska, a zależy mi na zgłębieniu tego tematu i rozwiązaniu tego problemu jak najlepiej to możliwe w ramach moich możliwości.

Pozostało 580 znaków

2015-08-11 15:05
makaron9999
0

Google app engine nasłuchiwanie udp

p.s - przyczyna calego zamieszania powyzej

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0