Moduły w php – jak zrobić przekazanie parametrów?

0

Chciałem zapytać jak zrobić przekazanie parametrów z modułu. Czyli mam np aplikacje w php która oferuje złożenie zamówienia. Możesz wybrać produkty jakie oferuje. I teraz np chciałbym dodać moduł z kolejnym produktem, który na własną logikę kalkulacji cen itd. I teraz jak przekazać takie parametry do i z modułu ? Czy jeśli musze użyć wyników tego modułu to w takim module powinienem zrobić API ? i program wysyła zapytanie używając zewnętrznej funkcji w danym module ?
I jeśli moduł potrzebuje danych z głównej aplikacji to w aplikacji tez powinienem zrobić API żeby moduły mogły się komunikować ?

0

Brzmi jak miejsce na wykorzystanie wzorca Strategia, lecz podałeś niestety dosyć mało danych (np. co rozumiesz poprzez moduł?).

0

no moduł to na przykład wlasny produkt. Powiedzmy ze system sprzedaje np zarówki i możesz sobei kupić 10 żarówek każda ma 5 Watów. Jeśli zamówisz 5 to z głownego systemu wyliczy ci że łącznie moc 50 Watów. Teraz robie moduł kolejny produkrt lub ktoś inny robi i pojawia się żarówka typu innego. I teraz jak dodam produkt do listy to po wybraniu ile chcę żarówek system wysle informacje do modułu że ma tyle żarówek takiego typu a on odpowie ile ma watów. Moduł to katalog z własną logiką wplikach php.

0

moduł to na przykład wlasny produkt
Moduł to katalog z własną logiką wplikach php.

??

0

NIe wiem jak to wytlumaczyc. Masz na przyklad sklep gdzie sprzedajesz produkty. Ale ktos inny moze przygotowac swoj produkt w formie skryptu php gdzie produkt ma wlasna logike. I po wybraniu produktu lub innych opcji z tego produktu system sam tam oblicza i sprzwdza zaleznosci. Bo ten modul moze byc pisany przez zewnetrzna firme.

0

Możliwe rozwiązania to m.in.:

  • zapis i odczyt bazy danych
  • zmienne sesyjne
  • przekazywanie parametrów przez HTTP POST, GET
0
Tig napisał(a):

Możliwe rozwiązania to m.in.:

  • zapis i odczyt bazy danych
  • zmienne sesyjne
  • przekazywanie parametrów przez HTTP POST, GET

Wymyslilem jeszcze ze chyba mozna metody puliczne w klasie porobic moze

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0