Przekazywanie danych w aplikacji

0

Mam zaprojektowaną bazę relacyjną MySQL i są już tam jakieś dane. Chcę napisać aplikację internetową (kilka podstron), która głównie będzie obsługiwać formularze na stronie w kilku językach i wrzucać kolejne dane do bazy. Chciałbym napisać client-side w Angularze, a server-side w Laravelu, bo myślę, że sobie z nimi poradzę (wiedza z warsztatów, tutoriale).

Chodzi mi o całą metodologię pracy. Jak przekazywać dane poprawnie. Stworzę w frontend w obsługę formularzy, a do danych z formularzy napiszę api, które przekaże dane jsonem/xml do laravela. W międzyczasie potestuje te api przy pomocy Postmana. W Laravelu stworzę połączenie z bazą przy pomocy PDO, odbiorę te dane z Angulara i prześlę je do bazy. Jednocześnie użyję Laravela do odbioru danych z bazy MySQL (te, które chcę wyświetlić w Angularze) lub odbiorę dane drugim sposobem (nodejs+express.js+MySQL) i za pomocą jsona przekażę dane do wyświetlenia w Angularze, po przekazaniu kasując po id każdy obiekt pobranych danych. Czy poprawnie myślę nad architekturą aplikacji?
No i chciałbym poruszyć temat renderowania po stronie serwera, czy poprzez api też przekazać dane stron, tak aby cały content mógł wygenerować się w Laravelu np. dla SEO? Cała aplikacja to będzie kilka stron, więc nie wiem jak ten temat ugryźć do końca.

Czekam na wskazówki od osób doświadczonych.

0

Dlaczego chcesz tam w ogóle podpinać Angulara?
Nie widzę, jakie mogłoby to dać korzyści ponad napisanie wszystkiego w Laraverze, a w zamian otrzymujesz - jak widzisz - dużą liczbę problemów.

Lekturka: https://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_the_instrument

0

@Patryk27: dzięki za linka, rozumiem Twoje intencje. :D Też rozważam, żeby najpierw wszystko napisać w Laravelu. A Angulara chciałem podpiąć, niejako dlatego, że ma fajny mechanizm dynamicznego zmieniania wielu właściwości na raz, treści i stylowania w formularzach. A mam kilka formularzy w różnych językach, trochę z różnymi inputami w zależności od języka, które miałyby różną treść i style. Próbowałem już pisać formularz w Angularze i odpowiadało mi to jak można zmieniać dynamicznie właściwości. W sumie dlatego stworzyłem ten post, aby poradzić się jak to nalepiej rozwiązać. Chcę też nauczyć się tego jak frontend gada z backendem praktycznie przy pisaniu apki.

1

A Angulara chciałem podpiąć, niejako dlatego, że ma fajny mechanizm dynamicznego zmieniania wielu właściwości na raz, treści i stylowania w formularzach. A mam kilka formularzy w różnych językach, trochę z różnymi inputami w zależności od języka, które miałyby różną treść i style.

Czy na pewno istnieje potrzeba dynamicznego zmieniania czegokolwiek?
Przeładowanie strony nie jest aż tak bolesne, póki nikt nie będzie chciał zmieniać języka co kilka sekund.

Chcę też nauczyć się tego jak frontend gada z backendem praktycznie przy pisaniu apki.

Jeśi tworzysz tę stronę jako zadanie szkoleniowe - śmiało bierz Angulara.
Jeśli jednak tworzysz ją "na poważnie" - Laravel wystarczy.

Overengineering nigdy nie kończy się dobrze; sam widziałem kilka kodów, przy pisaniu których ktoś pomyślał fajnie będzie podpiąć angulara, bo to mała stronka - praktycznie zawsze kończyło się to przeinżynierowanym, nieczytelnym bublem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1