Czy z wiekiem programiście jest ciężej?

0

Mam 29 lat i roczne komercyjne doświadczenie w pracy na stanowisku programisty Java oraz pół roczne C# (Xamarin). Zacząłem zastanawiać się czy to zawód tylko dla "młodych" czy w wieku 30-40 lat nie będąc Seniorem nadal będę wstanie z łatwością znaleŹć pracę jako programista? Czy z wiekiem jest coraz gorzej?

0

Nie ważny jest wiek, ważne jest podejście oraz oczekiwania. Niestety dużo starszych osób ma swoje własne przekonania i mniej elastyczne myślenie, dodatkowo nie mogą przeboleć, że znacznie młodsi goście zarabiają więcej i wydają im polecenia.

0

No z tym nie mam problemu, każdy zasługuje na to na co zapracował.

0

Na zachodzie jest trochę inny trend i więcej 'starszych programistów' i uważam, że lata doświadczenia pełnego rozwoju są nie do zastąpienia.
Ale z czasem też przychodzi zmęczenie i niektórzy ludzie są zirytowani "zarządzaniem" i często sami się tego chwytajc myśląc, że zrobią to lepiej.

Mimo wszystko nasz zawód też jest przepełniony ludźmi dla których to tylko praca, rutyna i wcale nie chcą się rozwijac.

0

W Polsce trzeba sie sporo nachodzić za pracą, a np. w Anglii, to nawet kilka lat można szukać. Młodszemu jest o tyle łatwiej, bo ma jeszcze lata przed sobą, a stary np. 40 lat, to juz nie ma tak dużo czasu przed sobą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0