Wynajem serwera, udzielanie wynajmu na mniejsze serwery gier.

0

Witam!
Kompletnie nie mam pojęcia do jakiego działu dać ten post więc w razie czego prosze o przeniesienie. Newbie wydaje się być bezpieczną kategroią.
Powracając do tematu.. chciałbym wynająć serwer i założyć taki jakby hosting np. minecraft. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać oraz gdzie znaleźć taki serwer. Po wynajęciu serwera rozumiem że muszę jeszcze kupić domenę, zrobić całą stronę z ofertą i podpiąć jakiś panel dla adminów którzy wynajmą u mnie serwer z grą. Pokieruje ktoś gdzie szukać informacji jak się do tego zabrać? Głównie chodzi mi o to gdzie znaleźć serwer pod tą serwerownie i jak podpiąć do niego panel i podzielić miejsce na poszczególne mniejsze serwery na których będą stać gry.

2

ooooo panie to jest bardzo szeroki temat, jeżeli się bierzesz za coś takiego to powinieneś mieć już jakieś pojęcie na temat tworzenia stron, tworzenia botów sterujących grą, virtualizacji i zarządzaniem serwerami dedykowanymi w tym znajomość linuxa na poziomie ponad przeciętnej. A mam wrażenie, że jesteś zwykłym graczem który nie ma zielonego pojęcia o tym ale postanowił zarobić, jeśli tak jest to czekają cie ze 2 lata ostrej nauki albo wyłożenie kasy by ktoś kto zna się zrobił to dla ciebie.

btw, nie ma takich dedykowanych paneli do "zarządzania serwerami gier". Musisz napisać sam dedykowany panel który będzie pod spodem miał również napisanego przez ciebie bota który takim serwerem będzie sterował.

0

Dzięki za odpowiedź Jaro :) Zgadzam się z tym że wyglądam na zwykłego gracza :) podkreślam **wyglądam ** bo tak napisałem post aby w 100% od podstaw mieć pewność do wszystkiego :) Po prostu lubię mieć wszystko jasno wyjaśnione. Umiem robić strony... znam html, css, js, php trochę c++. Te rzeczy to nie problem. Na linuxie też się znam... Noo może nie jak ryba w wodzie ale na pewno dam rady. Chciałbym uzyskać informacje na temat tych serwerów, czyli gdzie to +/- kupić i jak ustawić tak aby było dla każdego najprościej. Co do panela to wydaje mi się że są takie rozwiązania jak puffer panel ale nie wiem czy konkretnie pod to się to podpina, jeśli pod coś innego to proszę o poprawkę. Póki co nie mam zamiaru tego na poważnie robić ale może w przyszłosci.. czemu nie? na dziś chciałbym się tylko dowiedzieć i wypłynąć na nieznane wody :)

0

Serwer dedykowany z dużym łączem. Sam prowadzę 2 fizyczne serwery i tu uważaj 2 serwery dedykowane dla tylko jednej ligi. Tak takie są obciążenia, głownie łącza, bo dają ci rurkę 100mega gdzie w krytycznym momencie jeden serwerek gry potrafi zjeść połowę tego. Mam też bota, z którym się grzebie gdy mam czas, bot czyli aplikacja którą steruję takim serwerem - udaje człowieka klikającego po okienkach + odbiera instrukcje ode mnie gdzie przestawiam i steruje tym z dedykowanego panelu. Tak musiałem stworzyć dedykowany panel bo jak inaczej mam sterować moim dedykowanym botem? A nie znajdzie nikt dedykowanego bota do serwera gry chyba że za parę tysięcy ktoś wystawi to co sam zrobił.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1