globalna tablica string[]

0

Cześć,
Chcę by program przypisał wszystkie linijki z pliku tekstowego do tablicy typu string. Zależy mi żeby to była globalna tablica ze względu na to, że będę potrzebował wykorzystać tutaj algorytm losowania bez powtórzeń, dodatkowo wiele buttonów będzie korzystało z tej tablicy. Nie ma opcji by zmieniać plik tekstowy, chciałbym także by dało się zwiększać rozmiar tablicy (dodawanie nowych linii). Myślałem, żeby algorytm losowania działał tak: 1. losowanie za pomocą klasy rand jakiejś linijki; 2. wyrzucanie linijki na koniec tablicy; 3. zmniejszanie zakresu losowania; 4. i tak dalej, wszystko dzieje się po naciśnięciu jakiegoś buttona. Czy da się to w zrobić w ten sposób? Nie potrafię stworzyć tej tablicy, ani nie potrafię znaleźć rozwiązania mojego problemu.

P.S. Robię program w Visual Studio, Windows Form. Myślę, że gdybym zamiast tej tablicy użył niewidzialnego textBoxa, mogłoby to zadziałać, jednak jest to trochę dziwna opcja.

2

Zamiast z tablicy skorzystaj z List<string>(będziesz miał zmienny rozmiar) i zadeklaruj tę listę jako pole klasy(to zapewni ten dostęp "globalny", będziesz miał dostęp do tej listy z poziomu różnych metod klasy).

Chcesz po prostu wczytać wszystkie linie z pliku w losowej kolejności?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1