Ile wam by zajelo czytanie tej ksiazki?

0

Tak jak w temacie. Chodzi o ksiazke jezyk c# i platforma net. Znam juz pidstawy c++. 100 stron jest poswiecone WPFie, czy naucze sie wpfa z tylku 100 stron?

1

Pewnie jakieś 2 dni. Harry'ego Pottera o podobnej grubości kiedyś łyknąłem w 2 dni (bo książka pożyczona i musiałem szybko oddać).

A w ogóle to czemu na służyć to pytanie? Każdy jest inny, to że ktoś przyswoi wiedzę z tej książki w kilka tygodni nie oznacza, że Tobie nie może zająć miesiące/lata. I vice versa.

1

Jeden wieczór, ale - wiesz - ja czytam książki. Jeśli nie masz wprawy to może Ci trochę zejść.

Ale nie nauczysz się tak WPFa. Ani żadnej innej technologii.

2

Programowania uczy się poprzez pisanie, pisanie i raz jeszcze pisanie.
Samo przeczytanie książki nic Ci nie da, bo i tak zapomnisz po kilku dniach, a biorąc to pod uwagę - Twoje pytanie nie ma sensu.

3
X-on napisał(a):

To co zostało powiedziane wyżej to tylko stereotypowe półprawdy. Np. ja uczę się C++ przez długi czas wpatrując się w kod napisany w książce, aż go zapamiętam. Następnie przepisuje go z pamięci do kompilatora i najczęściej okazuje się, że dobrze przepisałem. Następnie piszę drugi podobny program, zmieniając niektóre rzeczy i już umiem temat. Także z książek też można się nauczyć, pod warunkiem że wpatrujesz się w kod.

A wiesz, że istnieje coś takiego jak dokumentacja? Jakbym miał tak się czegoś uczyć to bym zgłupiał, poza tym umiejąc programować piszesz w każdym języku ty się kujesz na pamięć jednego języka :) Masz się uczyć filozofii programowania i rozwiązywania problemów poprzed odpowiednie napisanie algorytmu. Na pamięć dobrze znać składnię języka ale nic poza tym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0