Te same dane na dwóch innych stronach.

0

Cześć.
Temat nie wiem czy w dobrym miejscu założony ale z Jira mam do czynienia od miesiąca i dlatego padło na newbie.
Pracuję jako programista w firmie korzystając ze swojego komputera. W pracy łącze się z siecią przez VPN.
Wykorzystujemy Jirę, Stash'a i inne produkty Atlassiana do których loguję się używając konta w domenie firmowej.
Parę dni temu założyłem konto prywatne na stronie Bitbucket żeby repo swoich apek pisanych w domu móc tam umieszczać. I ku mojemu zdziwieniu m.in przy commitach pojawiają się moje dane z konta firmowego: Imie Nazwisko [email protected] mimo że konto to założyłem na całkowicie innych danych. Okej, rozumiem że Bitbucket to też produkt Atlassianowy ale jakim cudem zaciągnęło na to konto dane z konta firmowego?

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?

Pozdrawiam.

0

A przy okazji jeszcze jedno pytanie. Bitbucket wyświetlając moje globalne dane osobe dla GITa pokazuje opcję nadania aliasu. Jeśli nadam sobie alias z moim loginem z konta Bitbucket to generalnie nawet jeśli gitconfig zawiera prawdziwe dane, to tam będą się wyświetlały pod moim aliasem?

Pytam ponieważ w niektórych drobnych projektach uczestniczę zdalnie i nie chcę od razu udostępniać prawdziwych danych a tym bardziej firmowego mejla.

0

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale spokojnie możesz sobie ustawiać inne dane dla każdego repozytorium przy którym pracujesz. W logach wyświetlane będą dane powiązane z konkretnym commitem (których po wysłaniu zmienić już nie można) więc dane możesz zmieniać nawet wielokrotnie dla każdego repozytorium jeżeli masz taką potrzebę/ochotę

Poprawcie mnie jeżeli o czyś nie wiem :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0