Skopiowane te same nagłówki emaila.

0

Witam,

Klient narzekał na to, że nie otrzymuje żadnych email, ze strony od kilku miesięcy. Więc postanowiłem sprawdzić sprawę. Jedyne co mi nie podobało się, to to, że w kodzie były dwa takie same nagłówki:

'From: [email protected]'
'From: [email protected]'

Kolejny to:

'Content-type: text/html;'
'Content-type: text/html; charset=iso-8859-1' . '\r\n';

Czy któryś z tych dwóch z duplikowanych nagłówków może spowodować, że klient nie dostanie email? Jak usunąłem po linijce z duplikowanych nagłówków, wysłałem testowego emaila i klient napisał, że działa. I co się stało itd?

Do tego każdy email był cc to mojej skrzynki. I ja wszystkie emaile dostawałem. Tylko klient nie dostawał. Dla mnie dziwna sprawa z tymi nagłówkami. Teraz mi klient narzeka i pyta co to takiego wielkiego się stało i czyja to wina?

0

Wina surowego składania maili.

Używaj biblioteki do wysyłki maili, która wszystkie takie "surowe" rzeczy ogarnie za Ciebie. Z pewnością weźmie też (w miarę możliwości) pod uwagę nawet bugi poszczególnych serwerów pocztowych czy klientów.

phpMailer.

siedzisz na forum dużo to chyba widziałeś już, że z 50 razy już tłukłem to samo.

0

@dzek69 Ja nigdy nie wysyłam email z natywnej funkcji mail(), zawsze SMTP protokuł tj. phpMailer. Problem w tym, że strona ma już ponad 10lat. I nie chciało mi się, tam przewalać tego. Ale dziwi mnie, że z duplikowany nagłówek maila jak from może coś zdupczyć? Zastanawiam się czy coś mi klient nie ściemnia, bo jego reakcja też była niezmiernie dziwna.

edit
Czyli możliwe, że maile nie dochodziły?

0

@poniatowski true zwrócone z metody mail nie zawsze oznacza, że wysyłka się powiodła. W dokumentacji masz napisane nawet, że

Ważną informacją jest to, że pomimo iż e-mail został zaakceptowany do wysłania, to NIE oznacza, że będzie on już w tej chwili wysyłany do odbiorców.

0

Nie, nie ściemnia. Znajdź mi jeden większy standard z tak wielką ilością pośredników, serwerów i klientów, który jest bezbłędnie zaimplementowany wszędzie.

Inna rzecz, że niestety nigdzie nie zostało określone kilkukrotne użycie From. Zawsze - jeżeli jest niejasność w standardzie to należy się spodziewać unexpected behavior. Kilka maili w jednym From jest ok. Poczytaj RFC, albo tl;dr tu: http://serverfault.com/questi[...]c-was-this-ever-useful-why-do

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0