Pierwszy większy projekt, niż proste gry czy zadania ze SPOJa

0

Cześć, chciałbym się Was o coś zapytać :)

Otóż programuję już jakiś czas, ale nie są to jakieś wielkie aplikację, tylko proste gry w sfml/box2d/c++. Przeczytałem kilka książek stricte o c++ (symfonia, tic) ale czuje że jeszcze to za mało tzn. chciałbym się Was spytać o to czego dalej się uczyć? Nie chcę już czytać o niuansach języka tylko zacząć go poważnie używać :) Zadania ze spoja bardziej traktuje jako łamigłówki a nie naukę programowania :) Otóż dla mnie programowanie to nie tylko umiejętność rozwiązywania abstrakcyjnego problemu (algorytm), ale także powiązanie tego w struktury danych plus to, że kod ma być czytelny :) Jednak nie wiem, czy dalej uczyć się pisania prostych gier 2d, czy może zainteresować się tworzeniem jakichś aplikacji okienkowych (typu prosta baza danych?).

0

Po co klepać te same rzeczy (gry 2d), jak napisałeś proste programy robiące cuś to weź sobie napisz jakiś rozwinięty notatnik (jak chcesz poćwiczyć proste rzeczy), jak chcesz zająć się czymś bardziej zaawansowanym to poszukaj czego ludy ziemi potrzebują (na ogłoszeniach) i napisz takie coś żeby to poprawnie działało, nie mówię żeby brac tu zlecenia ale tak dla własnej satysfakcji. Ja zwykle pisze sobie programy jak nie moge/nie che mi sie szukać ich w google :D albo po prostu ich nie ma.

0

Tak trochę z innej beczki, raczej DO projektów;
Zainteresuj się takimi zagadnieniami jak:

  • testy jednostkowe
  • metodyki zwinne
  • wzorce projektowe
0

@Vain - na litość boską nie kończ każdego zdania emotikoną!

Vain napisał(a)

Jednak nie wiem, czy dalej uczyć się pisania prostych gier 2d, czy może zainteresować się tworzeniem jakichś aplikacji okienkowych (typu prosta baza danych?).

My tego też nie wiemy; Nie wiemy co Cię najbardziej interesuje - czy pisanie gier, czy tworzenie aplikacji użytkowych, czy tworzenie narzędzi bazodanowych, czy programowanie niskopoziomowe; Sam musisz się zastanowić co chciałbyś programować i jeśli już ustalisz taki kierunek - uczyć się wszystkiego na ten temat;

A co do przykładowych programów, jakie można brać pod uwagę po nauczeniu się podstaw - sprawdź szukajką, tutaj na forum jest kilka wątków na temat rozwijania swoich umiejętności; W nich użytkownicy podawali listy programów, jakie można napisać aby czegoś więcej się nauczyć lub utrwalić dotychczas zdobytą wiedzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1