Prośba o wskazówki dotyczące nowej aplikacji

0

Witam,
zacznę od tego, że nie oczekuje pomocy w pisaniu kodu, gotowych rozwiązań, gotowego fragmentu programu, chce uzyskać parę wskazówek jakimi aspektami powinienem się zainteresować. Wcześniej trochę kombinowałem w c++ i podczas oglądania tutorialii z c# widać podobieństwa.

W uproszczeniu moim celem jest stworzenie aplikacji okienkowej, która dane wprowadzone przez użytkownika zamieni na graf, a ten na tekst który go opisze. Np użytkownik wprowadza do tabeli 5 + , 10 + na grafie wyświetli się w pierwszym kole 0, nad strzałką do następnego kółka pojawi się +5 i wynik tej operacji pojawi się w drugim kółku następnie analogicznie z 10.

Teraz przechodząc do wiedzy bardziej specjalistycznej. Zamierzam tworzyć to za pomocą windowsform, pierwsze okno to tabelka w której użytkownik wpisuje dane, pobrane dane będą przechowywane w tablicy dynamicznej.
Następny krok czyli generowanie diagramu, wydaje mi się, że tu muszę się posiłkować wpf'em.
Generowanie tekstu który opisze diagram, jako że użytkownik nie będzie dodawał żadnych danych na diagramie (przynajmniej dziś taką mam koncepcję) to tekst opierać się też będzie na danych z tabeli, najlepszym sposobem to dodanie do rzeczy powtarzających się własnych zmiennych (enum'ów), żeby + po przekształceniu dawało 'dodać'.

Aktualnie zabieram się do tego http://thenewboston.org/list.php?cat=15 tutorialu.

Za wszelkie opinie i wskazówki będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

0

Poniższy obrazek ilustruje efekt jaki chcesz osiągnąć?

user image

Możesz zrobić RichTextBox gdzie użytkownik wprowadza:

30
/ 2
- 1
/ 2
-1 
/ 2 
- 3

Czyli...

Wartość początkowa
Operacja Liczba
Operacja Liczba
Operacja Liczba

... te dane parsujesz i później wyświetlasz. Do przechowywania operacji możesz stworzyć coś w stylu

  enum Operacja
  {
    Dodawanie
  };

  class Działanie
  {
    public Operacja Operacja { get; set; }
    public int Liczba { get; set; }

    public int Wykonaj( int x )
    {
      switch(this.Operacja)
      {
        case Operacja.Dodawanie:
          return x + this.Liczba;
      }
    }
  }

Wyświetlać możesz po prostu rysując graf, a docelowo pokombinować z czymś bardziej skomplikowanym.

0

Dzięki za rady, czytałem to parę chwil po tym jak dodałeś tego posta, te wskazówki mi w głowie ułożyły plan na działanie, piszę posta dopiero dzisiaj, gdyż od wczoraj zabrałem się pełna para do zmagań z aplikacja.

Tak, jeśli chodzi o to co przykładowo nakreśliłem to tak miałby działać program. Uprościłem trochę założenia programu w przykładzie. Program ma taki sam schemat działania tylko zamiast grafu z liczbami będzie on przedstawiał diagram w notacji EPC.

Na kartach tego forum, będę dokumentował postępy w pracach. Pod spodem wkleję etap prac, problem z którym się męczę i nad którego rozwiązaniem się skupiam i bardziej szczegółowy rys projektu. Jeśli okaże się, że powinien post być w innej kategorii to proszę o przeniesienie.

0

. przeniesione

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1