[JavaScript][PHP] Odświeżanie obrazka po kliknięciu w niego z floodem

0

Mam funkcję:

function refreshCaptcha()
{
document.getElementById('captcha').src = document.getElementById('captcha').src+ '?' +new Date();
}

która powoduje, że po kliknięciu w obrazek, odświeża się on bez przeładowania strony. Mój problem polega na tym, że tym obrazkiem jest captcha i kliknięcie w obrazek captchy, powoduje odświeżenie rekordu w bazie. Jak się nie trudno domyślic, jesli znajdzie się jakiś delikwent, który będzie nagminnie klikał w ten obrazek to mi zmęczy baze. Czy ktoś może mi doradzić jak zrobić albo od strony JS albo od strony php jakiś ogranicznik, że dany delikwent może X razy maksymalnie kliknąć (odświezyć) obrazek na X minut ?

Od strony php nie bardzo się to da zrobić. Chyba, że za pierwszym kliknięciem stworzę ciastko o wartości 1 i potem będę to aktualizował, ale... nie da się rozpoznać od strony php czy obrazek jest wczytany przez kliknięcie (odśwież - zadziałał JS) czy też poprzez otworzenie go w przeglądarce jako zwykły adres URL. Dlatego liczę bardziej na rozwiązanie w JS.

0

Sesje w PHP?

0

Tak, tylko nadal nie bardzo wiem jak odróżnić wczytnay obrazek z poziomu przeglądarki od tego, który jest odświeżany przez JS, poprzez klikniecie ;/

0

Ustaw w sesji flagę w momencie odświeżenia obrazka. Ewentualnie jeżeli chcesz ograniczać czasowo to zapisz jeszcze czas kliknięcia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1