C++ w CV /// z C++ do C

0

Witam, mam dwa pytania:

1) W jak dużym stopniu należy mieć opanowany język programowania C++ abym z czystym sumieniem mógł wpisać go do CV, jak będę składał do pracodawcy? Czy mogę gdzieś/jakoś zweryfikować swoją wiedzę.

2) Załóżmy, że umiem C++, czy chcąc opanować także C trzeba dużo "nadrobić" ? Czy znacie, może jakieś kursy w internecie bądź literature gdzie znając C++ mogę podszkolić pewne kwestie/elementy i umieć także C. Z tego co wygooglowalem różnice nie są tak duże, chyba że się mylę.

Pozdrawiam

0

Moim zdaniem, bardzo dobrą książką do C jest:

Język C. Szkoła programowania. Wydanie V
Autor: Stephen Prata

A do C++

Język C++. Szkoła programowania. Wydanie V
Autor: Stephen Prata

http://helion.pl/ksiazki/jezy[...]ie-v-stephen-prata,jcszpr.htm

0

Ok, dzieki za tytuły skorzystam jednakże może doprecyzuje zapytania:

1) Jestem na etapie ubiegania sie o prace i istotne jest dla mnie abym wiedzial czy moge wpisac znajomość C++. Znaczy czy istotne to zależy od pracodawcy do którego składam, ale wszędzie warto to wpisac. No i czy moge sie jakos sprawdzić, zeby potem nie świecić oczami, że wpisalem a bardziej zaawansowanych "rzeczy" nie umiem

2) Co do C. To pytanie czy znajomość C++ ułatwia mi naukę języka C? Czy wystarczy że doucze sie paru kwestii i juz umiem? Czy jednak muszę od nowa wałkować całe C

0

W jak dużym stopniu należy mieć opanowany język programowania C++ abym z czystym sumieniem mógł wpisać go do CV, jak będę składał do pracodawcy?
Naucz się ile możesz. Zdarza się tak, że na wstępie zadają ci pytania o jakieś kruczki w allocatorach czy co to jest char_traits, a potem w projekcie widzisz samo „C with classes” albo wręcz „C with cout” i dostajesz ochrzan za stosowanie referencji zamiast wskaźników.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0