Połączenie VS C++ z C++

1

Rozpoczynam swoją przygodę z Visual C++ . Moje pytanie dotyczy następującej kwestii. Tworzę nowy projekt Windows Forms Applications i chcę do niego dołączyć biblioteki powszechnie używane w C++ m.in. string, fstream itp. , by wykorzystać funkcję jakie one dostarczają. Zdaję sobie sprawę, że .NET dostarcza odpowiedniki tych funkcji, ale ze względu na wygodę pragnę korzystać z tego co się już nauczyłem.
Niestety kompilator wyrzuca błędy. Gdzie mam umieścić (w którym pliku) pliki nagłówkowe powyższych i innych bibliotek, a także czy jest to w ogóle możliwe do wykonania w prosty sposób.

0

Korzystanie ze standardowej biblioteki C++ w Windows Forms to tak trochę.. porażka. Opanowanie odpowiedników z .NET to kwestia wpisania nazwy klasy w google i przeczytanie kilku zdań z MSDN.

Oczywiście możesz korzystać ze std::string i innych w C++/CLI. Kwestia dołączenia tradycyjnych nagłówków.

0

Gdzie mam umieścić (w którym pliku) pliki nagłówkowe powyższych i innych bibliotek

W pliku, w którym chcesz ich używać, to chyba oczywiste?
A mniej oczywistą odpowiedzią jest, że lepiej do stdafx.h, bo ten plik jest inkludowany wszędzie i traktowany specjalnie (tzw. precompiled header).

Ale… nie polecam. Bo zaraz się posypią pytania „jak przekonwertować std::string na System::String^ albo co gorsza odwrotnie, a to już miejscami czarna magia będzie. Oczywiście zachęcam do nauki, ale jeśli chcesz „na wygodę korzystać z tego co się nauczyłeś”, to tak se ne da.

0

Dzięki wielkie chłopaki. Zabieram się w takim razie za naukę .NET Framework.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1